szukam pomocy do pracy inz

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
bugaj
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2007, 17:34
Lokalizacja: okolice R

szukam pomocy do pracy inz

#1

Post napisał: bugaj » 13 sty 2008, 10:11

witam na poczatek chcialem sie przedstawic zalogowalem sie natym forum poniewaz potrzebuje informacji na temat systemow sterowania sinumerik fanuc mitshubischi meldas i mts. Pisze prace inz .i musze porownac fanuca z sinumerikiem oraz Mitshubischi z mtsem. i Moje pytanie czym glownie roznia sie te oprogramowania na co zwrocic uwage.??? do tego potrzebuje jakiegos programu na wykonanie prostego elementu (najlepiej z rysunkiem )zeby poronwac na jego przykladzie roznice pomiedzy sinumerik i fanuc . oraz programu napisanego w systemie mts i mitshubischi tez dla jednego elementu. Jesli by ktos mogl pomoc to bardzo prosze o kontakt na gg czy meila. moje gg 9491676 meil [email protected]



Tagi:


chris
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:28
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

#2

Post napisał: chris » 18 mar 2008, 13:15

Fajny i ciekawy temat. Proponuje ci zebrać informacje i samemu sklasyfikować te systemy. Mam jakieś pojęcie o Sinumeriku natomiast o fanuc'u wiem tylko że jest podobny a żeby to zrobić co zamierzasz to trzeba głęboko siedzieć w temacie obydwóch systemów.
Ja osobiście teraz opracowałem prace mgr na temat:
Klasyfikacja błędów programowania obróbki na obrabiarkach CNC. Przedstawiłem między innymi kod źrodlowy i kod sterujący oraz błędy wynikające...
Jak to zrobisz to będzie przydatna praca - POWODZENIA
Jak w czymś Ci będę mógł pomoc to z chęcią pomogę.
chris


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#3

Post napisał: jasiu... » 18 mar 2008, 22:04

No widzisz, gdybyś trochę więcej czasu poświęcił na przeszukanie tego forum, być może trafiłbyś na mój post https://www.cnc.info.pl/topics69/swanso ... vt7991.htm

Ten symulator - a raczej jego trial, bo wersja komercyjna kosztuje 300 $, a więc do przeżycia symuluje właśnie to, co chcesz porównać. Może warto ściągnąć, pobawić się, a może swoją pracę oprzesz właśnie o ten symulator? To też jakaś propozycja.

Symulator potrafi emulować następujące sterowania: FANUC, SINUERIK, MITSUBISHI, FAGOR, HAAS, PA, GSK, HNC, KND, DASEN, WA, RENHE, SKY CNC - myślę, że ci w zupełności wystarczy. Obejrzysz, jak wyglądają poszczególne pulpity, pobawisz się i sam zdecydujesz, w jaki sposób tą pracę samemu napisać :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”