jak wykonać sterownik silnika krokowego

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
michal22-1982
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2007, 19:17
Lokalizacja: częstochowa

jak wykonać sterownik silnika krokowego

#1

Post napisał: michal22-1982 » 29 paź 2007, 20:18

witam jestem nowy na tym forum / powoli rozbudowuje plany swojej pierwszej maszynki cnc
i potrzebuje pomocy w temacie sterownikow silnkiow krokowych znalazlem kilka interesujacych pozycji na tym forum jednak chcialbym dowiedziec sie troche wiecej , mam na mysli schematy samych sterownikow oraz interfejs do komputera



Tagi:

Awatar użytkownika

kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

#2

Post napisał: kwarc » 29 paź 2007, 20:48

materialy [schematy,plytki]znajdziesz na forum ale musisz poszukac.kwarc

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: clipper7 » 30 paź 2007, 08:44

Ja to widzę tak : łatwo można zbudować prosty sterownik do małego silniczka, tylko że nadaje się on jedynie do jakiś prób i testów, a nie do pracy. A i tak skorzystałbyś prawdopodobnie z gotowego scalaka. Lepiej i w sumie taniej jest skupić się na stronie konstrukcyjnej maszyny a sterownik potraktować jako "czarną skrzynkę" i ..... kupić gotowy ( za dobry zapłacisz ok. 300 zł). Jeżeli Twoja ambicja mocno na tym ucierpi, to zawsze możesz zrobić sobie optoizolację do PC i już masz komplet. Podłączysz wszystko, załadujesz darmowy soft ( na początek starczy) i już możesz kręcić silniczkami, uczyć się i zbierać podstawowe doświadczenia. Masz mikrokrok itp. wynalazki, o które ciężko w tanich samoróbkach. Przemyśl sobie to dobrze, zresztą zobaczymy, co na to powiedzą inni forumowicze. Tak czy inaczej POWODZENIA !
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”