MAZAK MULTIPLEX 410, Mazatrol T32-4, MFD-ERROR

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
defcom
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2012, 19:57
Lokalizacja: gorlice

MAZAK MULTIPLEX 410, Mazatrol T32-4, MFD-ERROR

#1

Post napisał: defcom » 08 lip 2014, 18:46

Witam,

zakupiłem niedawno tokarkę Mazak Multiplex 410 ze sterowaniem Mazatrol T32-4. Tokarka stała około 2 tygodni na hali na czas remontu głowic narzędziowych, kilkanaście razy była podpinana do zasilania i uruchamiana na chwilę (5-10 minut) i wszystko było w porządku do wczoraj. Tokarka uruchomiła się raz (załadowała system z dyskietki) przesunąłem sobie wtedy głowice narzędziową i wyłączyłem, godzinę później już nie dałem rady jej uruchomić.

Podczas ładowania danych z dyskietki systemowej na ok. 55% procentach wyrzuca błąd "MFD ERROR". Domyślam się że to może być jakiś problem z dyskietką systemową lub stacją dyskietek, jednakże ciężko mi jest coś więcej ustalić. Prawdopodobnie problem jest również z jakimś akumulatorem, gdyby był sprawny system uruchamiał by się natychmiastowo z pamięci podręcznej a nie z dyskietki, u mnie trwało to znacznie dłużej (szedł pasek zielony od 100% do 0% około 2-3 minut), kilka razy może system załadował się natychmiastowo.

Jeżeli ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie, prosił bym o jakąkolwiek pomoc.



Pozdrawiam Dawid K.



Tagi:

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”