Poszukuję serwisu do maszyny

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
dragonscale
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2014, 08:08
Lokalizacja: Sz-n

Poszukuję serwisu do maszyny

#1

Post napisał: dragonscale » 03 lip 2014, 08:17

Witam wszystkich, mam problem, maszyna którą się zajmuję ostatnio źle funkcjonuje. Jakiś czas temu był u nas serwis, wymienili łożyska oraz sterownik główny, ale maszyna dalej gubi wymiary i ma problemy z kompresją. Jestem dość zielony jeśli chodzi o maszynki do cięcia, zajmuję się tylko robieniem programów cnc, jednak z polecenia przełożonego mam za zadanie znaleźć kogoś kto mógłby dopieścić maszynę doprowadzając ją do 100%-wej funkcjonalności. Poprzednicy jakoś nie palą się do roboty, więc szukam kogoś bardziej dyspozycyjnego.

Btw firma znajduję sie w Szczecinie, więc poszukuję serwisu w mieście lub okolicach. Proszę o kontakt na pw.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 04 lip 2014, 06:48

serwis , serwisem ... ale napisz proszę kolego co to za maszyna , z jakim wyposażeniem , jaki sterownik ... jaki rok...
Nie każdy serwis się zajmuje wszystkimi maszynami.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
dragonscale
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2014, 08:08
Lokalizacja: Sz-n

#3

Post napisał: dragonscale » 04 lip 2014, 08:12

Z maszyny udało mi się odczytać:

Firam - Zakmet, AVE! TT3 (91362) 2008 wersja 11.01.03 (FINAL)

W instrukcji: "System sterowania CNC własnej konstrukcji oparty o 32 bitowe procesory FUJITSU serii FR MB91F362, pozbawiony części ruchomych i narażonych na zabrudzenie.

Niestety nie wiem jaki sterownik założył ostatnio serwis.

Program generujący kody to Aster, kontaktowałem się już z dostawcą oprogramowania, wysyłałem mu pliki i wszystko jest w porządku.

Dla potwierdzenie tej tezy zrobiłem identyczny program sterujący dla maszyny zaprzyjaźnionej firmy, różnią się tylko rozszerzeniem CNC -> KW, i na drugiej maszynie pali bezbłędnie.


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#4

Post napisał: pandabera » 04 lip 2014, 18:10

Opisz jaki masz problem z kompensacja. Maszyna gubi wymiar w jednej osi czy dwóch? W trakcie cięcia się to dzieje? Czym tniesz plazma czy gazem, jeśli plazma mogą to być jakieś zakłócenia. Posprawdzaj sieć ochronna, uziom maszyny.
nic na siłe

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”