Kurs operatora-programisty cnc opinie
-
Autor tematu - Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
- Posty w temacie: 2
- Posty: 2
- Rejestracja: 07 sty 2013, 01:00
- Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kurs operatora-programisty cnc opinie
Witam mam na imię Paweł postanowiłem zapisać się na kurs operatora - programisty cnc znalazłem taką firmę jak Start cnc mam pytanie czy do dobry wybór, czy nauczą mnie czegoś ? i czy mam szanse znaleźć pracę po tym kursie ? Proszę o konkretne odpowiedzi.
Tagi:
-
- Specjalista poziom 3 (min. 600)
- Posty w temacie: 3
- Posty: 638
- Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
- Lokalizacja: Lublin
Kurs na pewno lepiej cie nie nauczy. Kurs jest moim zdaniem po to żeby dostac prace i w niej dopiero naprawde zacząć sie uczyc. Po samym kursie maszyny nie ustawisz. Co innego jak jest to kurs programowania. Jeżeli przez 5 lat wciskałeś przycisk i nie ogarniales tematu programowania to moze ci sie to przydać. Znam ludzi korzy pracują dobre kilka lat na cnc i pisanie programow po korekcji to dla nich jakieś cuda.K-ny pisze:.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC
-
Autor tematu - Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
- Posty w temacie: 2
- Posty: 2
- Rejestracja: 07 sty 2013, 01:00
- Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Ja obecnie pracuje jako operator linii produkcyjnej, chciałbym uzyskać takie kwalifikacje i rozwijać się w kierunku cnc, dlatego że coraz więcej pracy jest dla operatorów cnc jak i programistów, wiadome od razy nikt Ci nie da programować maszyny, ale od czegoś trzeba zacząć, może ktoś jest po takim kursie bardzo prosiłbym o opinie bo jeśli to pieniądze wyrzucone w błoto to lepiej zrobić sobie prawo jazdy kat C.
[ Dodano: 2013-01-07, 13:15 ]
[ Dodano: 2013-01-07, 13:15 ]
Tak jest masz 5-letnie doświadczenie i co niczego się nie nauczyłeś ?K-ny pisze:Ja też mam zamiar iść na kurs z tym, że w Rybniku. I chętnie poznałbym opinie ludzi którzy zrobili właśnie tam.
.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC
Pozdrawiam
-
- Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
- Posty w temacie: 4
- Posty: 20
- Rejestracja: 13 gru 2012, 19:07
- Lokalizacja: Rybnik
- Kontakt:
Obsługuję centrum obróbcze Homaga od A do Z (programowanie, pełna obsługa), jestem jedyną osobą w firmie która tą maszynę potrafi obsługiwać. Zastanawiam się nad kursem, żeby trochę bardziej zgłębić temat od strony teoretycznej, bo jak narazie to nawet nie wiedziałem jak się mnie ktoś zapytał ilu osiowa jest ta maszynapasierbo pisze:Kurs na pewno lepiej cie nie nauczy. Kurs jest moim zdaniem po to żeby dostac prace i w niej dopiero naprawde zacząć sie uczyc. Po samym kursie maszyny nie ustawisz. Co innego jak jest to kurs programowania. Jeżeli przez 5 lat wciskałeś przycisk i nie ogarniales tematu programowania to moze ci sie to przydać. Znam ludzi korzy pracują dobre kilka lat na cnc i pisanie programow po korekcji to dla nich jakieś cuda.K-ny pisze:.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC

Zaczęło mnie to bardzo interesować a w pracy się już zapewne niczego więcej nie dowiem...
-
- Specjalista poziom 3 (min. 600)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 665
- Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
- Lokalizacja: dolnyśląsk
- Kontakt:
-
- Specjalista poziom 2 (min. 300)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 329
- Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
- Lokalizacja: Świerklany
Dlaczego twierdzisz że musiał się tego od kogoś nauczyć? Najłatwiej jest zdobywać wiedzę od kogoś, kto już to przerobił, sprawdził, i na pewno działa. Jeśli o mnie chodzi to sam poznałem podstawy programowania Fanuca od znajomych z firmy, teoretycznie wiedza którą miałem pozwalała mi na wykonaniu większości rzeczy które obrabialiśmy, jednak chciałem wiedzieć więcej, temat mnie zainteresował, więc zacząłem czytać książki, pdf'y, fora internetowe, i teraz bez problemu sam piszę rozbudowane makrodefinicje, chyba nie ma już rzeczy której nie potrafił bym zrobić na 3/4-osiówce. Także wiedzę nie tylko można zdobywać od kogoś, jest wiele źródeł, teraz tylko kwestia jak pracowity i zaparty jest człowiek, i na ile chce podnieść swoje kwalifikacje.pasierbo pisze:To tak idź na kurs. tam właśnie tego uczą. Dowiesz się nawet co to są osie układu współrzędnych. Może nawet ci powiedza dla czego X Y i Z są wobec siebie tak usytuowane jak są. Mówisz że jesteś jedyną osoba w firmie która potrafi obsługiwać ta maszynę. Chyba od kogoś się tego wszystkiego uczyłeś?