wiertarka stołowa bosch PBD 40

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
robertgt3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

wiertarka stołowa bosch PBD 40

#1

Post napisał: robertgt3 » 05 lip 2012, 16:30

Będąc dzisiaj w castoramie po kilka pierdółek, jak zwykle pierwsze co przeszedłem przez działy z elektronarzędziami sprawdzić czy są jakieś promocje, czy coś nowego itp...

w oczy rzuciła mi się wiertarka stołowa Bosch PBD 40, cena 1349 albo 1399 (nie pamiętam, miałem później głowę zapełnioną innymi cenami heh)


Obrazek

Dane techniczne

Moc nominalna 710 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia (1. / 2. bieg) 200 – 850 / 2.500 min-1
Typ lasera 2
Maks. średnica wiercenia w stali 13 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie 40 mm
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego 1,5 – 13 mm
Skok 90 mm
Wymiary podstawy (szer. x gł. x wys.) 330 x 350 x 30 mm
Ciężar urządzenia 11,2 kg

Link do strony producenta

tutaj jakiś niemiec pokazuje sprzęt
[youtube][/youtube]


Ktoś miał z nią do czynienia? warta tej ceny?
W ogóle, co się stało na allegro że wszystkie wiertarki za 199 zniknęły, nie ma żadnej...
Zwykła dedra która jeszcze w zeszłym roku kosztowała 220, teraz kosztuje 279. :O
Pewnie i tak kupie coś z niższej półki, na moje potrzeby wystarczy, ale chciałbym wiedzieć czy warto się tym Boshem interesować...



Tagi:


habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: habit_m_ » 05 lip 2012, 17:21

Za tą cenę nie warto, a taka precyzja jak na tym boshu to nie wiem czy koledze potrzebna. Cena jest kosmiczna.

Fakt ostatnio myślałem sobie nad sprzedarzą mojej wiertareczki kolumnowej, bo frezarynke ukończyłem i wskoczyłem na allegro spojrzeć ile teraz kosztują podobne jak moja, - ja mam taką małą uniwersalną jak są te najtańsze chinki, ale jeszcze w wykonaniu czeskim z niepamiętam jakiejś czeskiej firmy (zero luzów, nawet nią gwintuję - choć nie ma lewych obrotów i gwintowanie trwa długo bo trzeba gwintownik wykręcać z uchwytu w materiale i ręcznie wykręcać), ale jestem z niej bardzo zadowolony - roboty zrobiła dużo.

No i wchodzę na allegro i tam szok - wszystko z dwustu paru podskoczyło pod 300 zeta, ale pewnie kryzys i podwyżki. I postanowiłem swojej nie sprzedawać, zwłaszcza że mi się udało w świetnym stanie wyrwać swoją na giełdzie jakieś 3 lata temu za 150 zeta.

A tak przy okazji, to kolega wezmie coś z większym silniczkiem niż standardowy 250W, bo moja np. powierci z godzinę i zagrzewa sie silnik tak że go dotknąć niemożna, a już nie mówię jak w futerko wkręce od 8 do 13 mm wiertła i ciągne w blachach kwasowych. Czasami się dziwię że to taki wytrzymały silniczek, ale jak nie muszę to daję mu odetchnąć :mrgreen:

maciek
Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"

Awatar użytkownika

tomek_skocz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 198
Rejestracja: 07 lut 2012, 08:51
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

#3

Post napisał: tomek_skocz » 06 lip 2012, 11:32

Moim skromnym zdaniem:

W maszynce tego typu płacimy za "markę" nie za możliwości, design i za elektronikę. Maszynka jest filigranowa, pewnie nie posiada stożka morse'a, masa również malutka, kolumna również nie budzi respektu. Nie wierzę, żeby to było lepsze od dobrze wybranej dedry, a dedra kosztuje ułamek ceny. Wszelkie szmery lasery to bajer, którego się nie wykorzystuje...

Jeśli szukamy maszynki w tej klasie (np. ze względów metrażowych) to zdecydowanie lepiej kupić Dedrę.

Natomiast gdy mamy do wywalenia większe pieniądze (te 1400zł) to lepiej kupić WS-15/16 dużo większy zakres możliwość w tej samej cenie, sztywność duża no i wygodne mocowanie narzędzia poprzez stożek morse'a.

Pozdrawiam:
Tomek

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#4

Post napisał: grg12 » 06 lip 2012, 12:31

Oglądałem w sklepie - IMHO zabawka dla ludzi którzy w domowym warsztacie chcą trochę podłubać w drewnie. Mechnicznie wygląda jak reczna wiertarka zitergrowana ze stojakiem w kosmicznej obudowie - płacisz za wygląd i design.


Autor tematu
robertgt3
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: robertgt3 » 06 lip 2012, 12:50

czyli tak jak przypuszczałem...
dokładniej jej nie oglądałem, bo jakieś paleciaki przed nią stały, a mi w sumie się trochę spieszyło, czapnąłem tylko ulotkę...
ale tak jak wyżej grg12 napisał, wygląda na zabawkę z bajerami, do design'owego warsztatu :mrgreen:

raczej kupię dedrę za ok. miesiąc, ale jak chwyciłem futerko (wysunięte), to luz wyczuwalny ręką ;/ aż strach przykładać czujnik xD
Pewnie zgarnę jakiegoś specjalistę z działu i będziemy rozpakowywać co tam mają i sprawdzać każdą po kolei heh. (może którąś małe drobne rączki złożyły dokładniej... )


habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#6

Post napisał: habit_m_ » 12 lip 2012, 08:20

Polecam koledze jeżeli ma możliwość na jakiejś giełdzie się rozejrzeć. Od czasu do czasu jestem na jednej lub drugiej i muszę powiedzieć, że jeżeli się rano wstanie :mrgreen: to taki towarek można upolować niezły. Nie mówię że mają wygląd jak aktualnie sprzedawane w sklepie ale z przed jakichś 5-10 lat. (ja kupiłem bez imadełka dodatkowego, z rozwaloną wtyczką bo ktoś chciał wetknąć ją w bezbolcowe gniadko, oraz bez osłony wiertła - wtedy niebyło). Aktualnie nie potrzebuję coprawda drugiej ale można za przyzwoite pieniążki wyrwać taką wiertareczkę. Bywają egzemplarze do odmalowania, do czyszczenia, z lekkim nalotem korozji - różne w zależności od gotówki. Sprawdzić można.

W tych starszych chyba solidniejszych konstrukcjach raczej luzu się nie wyczuwa, silnik jak silnik - ważne aby działał w czasie zakupu - później to i tak loteria, ale widziałem ostatnio nawet tanie są te silniki na allegro, zawsze też można dać przewinąć.

Naprawdę solidniejsze niż te które osatnio widziałem w liroyu.

maciek
Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"


tomjan86
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2020, 09:39

Re: wiertarka stołowa bosch PBD 40

#7

Post napisał: tomjan86 » 25 lis 2020, 09:43

znalazłem ostatnio na stronce tą wiertarkę stołową PBD 40 z boscha https://www.industria24.pl/wiertarka-st ... 0603b07000 w bardzo przyjemnej cenie. Według mnie ma dobre parametry, więc cena jest odpowiednia. Pozdrawiam :wink: !


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: wiertarka stołowa bosch PBD 40

#8

Post napisał: szopenn » 25 lis 2020, 10:03

tomjan86 pisze:znalazłem ostatnio na stronce tą wiertarkę stołową PBD 40 z boscha https://www.industria24.pl/wiertarka-st ... 0603b07000 w bardzo przyjemnej cenie. Według mnie ma dobre parametry, więc cena jest odpowiednia. Pozdrawiam !


ojej, widzę że link do Pana sklepu, jeden post i tylko po to, a nie zwrócił Pan uwagi że jest to forum maszyn a nie zabawek?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”