* Poltech -" Reklama " solidnośći

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

* Poltech -" Reklama " solidnośći

#1

Post napisał: adam Fx » 03 maja 2011, 13:06

witam zrobiłem małe zakupy w * i chciałbym podzielić się swoją opinią tak by inni wiedzieli w co się pakują
1- zgodność z tym co na aukcji- "Podpory wałków mają długość 50cm, L = 0.5 m
Wałek długości 1m ma dwie podpory po 0.5 m, natomiast wałek długości 2m jest podparty czterema podporami długości L = 0.5 m. " tak piszą http://allegro.pl/prowadnica-walek-z-po ... 01716.html a w rzeczywistości dostałem 1m wałka na 1m podporze co kompletnie zmieniło rozstaw otworów a co za tym idzie gdybym miał powiercona konstrukcje to czekała by mnie przeróbka ( i tak nie jest dobrze bo miałem zamiar to pociąć po swojemu a tak to będą jakieś otwory w zupełnie innych miejscach niż planowałem )
2- otwory pod wałek w podporze nie są w osi pryzmy tzn. niektóre są ale niektóre nie są co oczywiście powoduje nieprawidłowe układanie się wałka w pryzmie
3- wałki przykręcone na nieogradowane otwory jak bym tak założył nie odkręcając - a pewnie bym nie odkręcał gdyby nie dziwna szczelina miedzy podpora a wałkiem (spowodowana tym nieosiowym otworem) to miałbym niezłe zdziwienie jak by mi cuda wychodziły w czasie ustawiania geometrii
4-oprócz tego wziąłem też wałek wiercony bez podpory i ten jest powiercony na 2 podpory 500mm -czyli znowu inny rozstaw otworów
---------------------------------------------
to ze spraw technicznych które rzuciły się w oczy już na początku
---------------------------------------------
jeśli chodzi o kontakt i organizacje to też lipa gdy wysłałem listę cześć obiecali mi rabat pisząc " na wszstkie podiztsałe elementy udziemal Panu 5% rabatu od cen z allegro " wiec kupiłem na allegro chce robić przelew a oni piszą że te 5% to tylko jak bym kupił poza allegro i że mogą mi wysyłkę gratis dać.
do tej pory także nie uzyskałem informacji jaka tolerancje powinien mieć według producenta otwór pod łożysko linowe nawet nie odp. "przykro nam ale nie wiemy"

jak będę miał chwile dośle kilka zdjęć
tak czy inaczej zanim kupicie to pytajcie konkretnie -a najlepiej projektować pod to co kupicie a nie na odwrót :wink:

jeśli ktoś ma podobne doświadczenia to niech pisze bo przecież to ze kupujemy za 900zł a nie za 20000 nie znaczy że można nam fuszerę wciskać :evil:


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#2

Post napisał: Mariuszczs » 03 maja 2011, 13:32

jJa kupowałem od nich wałek 35, na szczęście do innego zastosowania niż prowadnica bo szlif na tym wałku był taki jakby maszyna miała luz i wystąpiły drgania

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 03 maja 2011, 14:10

od czasu do czasu cos tam u nich kupuje i muszę przymykac oko
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

#4

Post napisał: kot1979 » 03 maja 2011, 14:46

Ciekawe czy twardość tych walków maja już taką jak piszą na aukcjach , bo te które kupiłem coś koło dwóch lat temu miały już po tygodniu bieżnie od łożysk porobione:(
Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: * Poltech -" Reklama " solidnośći

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 03 maja 2011, 16:43

adam Fx pisze:witam zrobiłem małe zakupy w * i chciałbym podzielić się swoją opinią tak by inni wiedzieli w co się pakują
1- zgodność z tym co na aukcji- "Podpory wałków mają długość 50cm, L = 0.5 m
Wałek długości 1m ma dwie podpory po 0.5 m, natomiast wałek długości 2m jest podparty czterema podporami długości L = 0.5 m. " tak piszą http://allegro.pl/prowadnica-walek-z-po ... 01716.html a w rzeczywistości dostałem 1m wałka na 1m podporze co kompletnie zmieniło rozstaw otworów a co za tym idzie gdybym miał powiercona konstrukcje to czekała by mnie przeróbka ( i tak nie jest dobrze bo miałem zamiar to pociąć po swojemu a tak to będą jakieś otwory w zupełnie innych miejscach niż planowałem )...
Zwracalem im na bledny opis zyczliwie uwage - jak widac nie widza problemu.

q

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#6

Post napisał: Rayford » 03 maja 2011, 17:23

adam Fx pisze:a w rzeczywistości dostałem 1m wałka na 1m podporze
A ja kiedyś kupiłem u nich metrowe prowadnice z podporami i dostałem podpory po 0,5m, myślałem, że tak ma być ... Fajnie, że dostałeś podporę w jednym kawałku, jeśli nie zrobiłeś jeszcze otworów to nie narzekaj...
adam Fx pisze:jak bym tak założył nie odkręcając - a pewnie bym nie odkręcał
Ja zawsze odkręcam bo zawsze dowiercam jeszcze raz tyle otworów bo jedna śrubka ø5 na 10 cm to za mało...

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4700
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Ciekawostka: Skurczone chińskie łożyska

#7

Post napisał: pitsa » 03 maja 2011, 17:53

Łożyska samonastawne, które tam kupiłem miały mniejsze oprawy , rozstaw otworów zmniejszony o 5mm, szerokość oprawy również mniejsza o 5mm.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#8

Post napisał: adam Fx » 03 maja 2011, 20:47

Rayford pisze:A ja kiedyś kupiłem u nich metrowe prowadnice z podporami i dostałem podpory po 0,5m, myślałem, że tak ma być ... Fajnie, że dostałeś podporę w jednym kawałku, jeśli nie zrobiłeś jeszcze otworów to nie narzekaj...
narzekam bo właśnie zaplanowane miałem pociąć to samodzielnie po swojemu jak już będę miał ramie i wałki a wziąłem zamiast wałków wiercony i podpory- wałek podparty bo było tańsze i ze śrubami a w sumie pisało że to to samo bo podpory będą 2 a teraz linie ciecia wychodzą na otworach i wygląda to jak wygląda jak bym chciał metrowe to jasne że bym się ucieszył ze są w jednej całości i nawet jak bym miał ramę powierconą to bym nie narzekał .. ale jak podają że jest TAK to tak powinno być a nie że dostaje coś innego .. poza tym to ma być informacja dla innych bo ktoś jak zleca robienie ramy to płaci za otwory i ich gwintowanie a potem albo musi robić dodatkowa sam albo dopłacać

na oko widać że nie w osi Obrazek
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Post napisał: Mrozik » 05 maja 2011, 10:02

Ja z koli miałem z nimi następujacy "problem"

Zgubiłem teczkę z fakturami i musiałem zdobyć duplikaty. Z cnc.info przyszła szybko fakturka, a z poltecha skanu nie chcieli zrobić a jak poprosiłem o wysyłkę to pan powiedział żebym przelał 3zł na polecony (zakupy robiłem na coś koło 800zł). 3zł zaoszczędzili a następnym razem się grubo zastanowie w świetle powyższych zastrzeżeń do jakości.

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Post napisał: zacharius » 05 maja 2011, 17:32

nie wiem Panowie, ja od nich kupowalem i za 2 tys zl i za 2,50 zl i nie mam zastrzezen
widocznie wszystko zalezy od dnia i ukladu planet :neutral:
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”