Nowicjusz w narzędziowni

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
D.W
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 06 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: gora

Nowicjusz w narzędziowni

#1

Post napisał: D.W » 19 sty 2011, 09:45

Witam serdecznie szukam osoby która pomogła by mi w udzieleniu dobrych rad w tworzeniu magazynu z narzędziami w obróbce metali. jestem nowicjuszem i nie chce popełnić błędu. Proszę o pomoc z góry dziękuje.



Tagi:


tuptus59
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2009, 21:26
Lokalizacja: kraków

narzędzia

#2

Post napisał: tuptus59 » 19 sty 2011, 10:07

Nie określiłeś o jakie narzędzia chodzi i co chcesz robić czy obrabiarka manualna czy CNC , jaki rodzaj obrabiarki tokarka,frezarka,szlifierka narzędzi jest dużo podaj trochę więcej szczegółów do jakiej kwoty narzędzia górna czy dolna półka cenowa
tuptus

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#3

Post napisał: RomanJ4 » 19 sty 2011, 10:18

Jako żywo przypomina mi się historia której bylem świadkiem, kiedy do tokarza w małym zakładziku przyszedł starszy rolnik z prośbą o wytoczenie tulejki do jakiejś maszyny rolniczej.
Na pytanie tokarza o jakiś rysunek czy wymiary, dziadek odrzekł, że nie zna, "ale panie, żeby była pasowna...", i tak w kółko... :grin:
pozdrawiam,
Roman


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#4

Post napisał: numerek » 19 sty 2011, 11:34

no cóż do mnie co rusz przychodzą prawdziwki :)

panie dorób mi Pan te druty grila bo ta chińczyzna się popsuła

- jakie druty ?
-no te co się tam kiełbase kładzie
- aha .. ruszt ... ma Pan jakiś wymiar ?
- panie co tu mierzyć , gril jak gril
-no dobra ale jak duży jest ten grill ?
-no Panie nie wiesz Pan jak grill wygląda ? taki prostokąt
- hm bardzo mi przykro ale nie wiem jakie wymiary więc nie moge zrobić bo jak ?
- oj tam Panie ja myslałem że do fachowca przyszłem a tu Panu robić się nie chce ...
:) ")

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#5

Post napisał: RomanJ4 » 19 sty 2011, 12:07

Do mnie przyszedł kiedyś taki "klient" aby mu dorobić "szajbkie" (koło pasowe) do silnika elektrycznego. Na zapytanie o średnicę wałka odparł: "..moment.." i... wyciągnął pudełko zapałek. Z tego pudelka wyjął jedną ułamaną zapałkę twierdząc : "O, to taki wymiar, wziełem ze starej szajbki.." :grin:
pozdrawiam,
Roman


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: ezbig » 19 sty 2011, 14:41

Koledzy trochę wyrozumiałości - rozumiem, że kolega nie podał istotnych szczegółów, ale zamiast go naprowadzić, licytujecie się do kogo głupszy klient przyszedł :). To nie motywuje do zadawania dalszych pytań. Ja też jak czytam wypowiedzi niektórych mechaników na tym forum o sprawach elektryczno-elektronicznych, nie raz boki zrywam przed kompem i dziwię się, że ci ludzie biorą się za takie tematy, ale mimo to staram się pomóc. Nie wysyłam najpierw z wiadrem po "fazę" na magazyn :).

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#7

Post napisał: RomanJ4 » 19 sty 2011, 15:06

No, nie mieliśmy zamiaru nikogo zniechęcać, to tak zebrało się dla rozluźnienia, dobry humor zawsze potrzebny. Nie wątpię, że kiedy nasz kolega sprecyzuje swoje pytanie będziemy starali się pomóc zgodnie z naszą najlepszą wiedzą.

P.S. Co do "fazy", to widziałem takich biegających "po kompresję"... :grin:
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
D.W
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 06 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: gora

Nowicjusz

#8

Post napisał: D.W » 20 sty 2011, 17:17

Dzięki za rozluźnienie. Mam stworzyć magazyn narzędzi i mieć pod kontrolą wszystkie narzędzia które posiadamy wiertła, gwintowniki, frezy , noże,płytki,itp. i tak nimi dysponować zamawiać i wydawać do produkcji bieżącej. Mieć jakiś stan na magazynie ażeby nie zabrakło na produkcję. Obrabiarki to tokarki i frezarki CNC i maszyny konwencjonalne.Mam nadzieje że wystarczają com informacje podałem. I dzięki za anegdoty.

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#9

Post napisał: marchru » 20 sty 2011, 23:36

Jeśli jesteś bez doswiadczenia to jakim cudem dostałeś takie zadanie.

Nie odpowiadałem nigdy za narzędzia ale spróbuje naprowadzić tak jak ja bym to zrobił.
Wszytko zależy jaki masz środki.
Jeśli spore to można kupić wszystko - wszystkie średnice wierteł ( od 1 czy 2 do około 20 czy 30 mm).
Frezy płaskie cała gama podobnie od 1 czy 2 mm do jakichś 20 , do tego głowice, np, 16, 20, 30, 40 , 50. 63. Całą gamę średnic frezów kulkowych i kilka z promieniem.
Jeśli wiertłą to równiż wytaczadłą i rozwiertaki, no i gwintowniki - jakie średnice? Tu znów zamów wszystkie.
Do głowic dobierz płytki.
Jeśli poza stalą obrabiasz jeszcze np. Al to już kolejna lista zakupów.

Poprzeglądaj katalogi firm, albo zaproś przedstawiciela - od już zdaba aby nie zostawić cię z pustym magazynem.

Dopiero po jakimś czasie zobaczysz, które narzędzia programiści wykorzystują najczęściej, po konsultacjach z nimi dokonasz selekcji i będziesz zamawiał tylko to co schodzi. Reszta narzędzi niewykorzystanych ma czekać w magazynie na swoją kolej.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#10

Post napisał: rafalxfiles » 21 sty 2011, 11:42

No najlepiej kup wszystko z katalogu sandvika po 50 szt i będziesz miał heheh..
Skoro firma już funkcjonuje to powinieneś się w 1 kolejności zorientować co kto używa i w jakich ilościach.
wiadomo że teraz są takie czasy że firmy narzędziowe dostarczają typowe narzędzia na 2 dzień od zamówienia. Nie zamawiaj na pałe bo szybko stracisz pracę.
Dalej nie wiemy czy to będzie duża narzędziownia czy tylko mała kanciapa z zapasem na kilka frezarek i tokarek.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”