Jaki program?


Autor tematu
pit
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:02
Lokalizacja: wawa

Jaki program?

#1

Post napisał: pit » 15 cze 2010, 23:18

Poszukuję programu w którym mógłbym ustawić z góry ugięcie frez podobno nazywa się to kompensacją ugięcia freza. Czy jest to to samo co offset.
Ponieważ używam cienkich frezów np. fi 1 i taki frez ugina się w kierunku prostopadłym do obróbki np. o 0,3mm programowo ustawić taką kompensację ugięcia freza i jakie programy mają taką opcję ?



Tagi:


pkar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 04 lip 2008, 09:46
Lokalizacja: Mazowieckie

#2

Post napisał: pkar » 12 lip 2010, 12:17

mam do czynienie z podobny problemem, CAMa który by posiadał współczynnik o którym mówisz jeszcze nie spotkałem(a miałem okazje pracować już na kilku).

Generalnie radziłem sobie przez dodanie ujemnego offsetu/naddatku osiowego, w moich przypadkach(-0,02) zwykle wystarcza. Dlatego warto sprawdzić czy twój program posiada możliwość rozbicia offestu.

Kolejne rozwiązanie które teraz stosuje to powtórne przejechanie tej samej ścieżki. Daj to bardzo dobre rezultaty jednak z oczywistych powodów wydłuża czas pracy maszyny, dla obu przejazdów można "trochę" podkręcić posuw(u mnie ten drugi x2 pierwszego), z moich doświadczeń wynika, że lepiej 2 razy szybko niż raz powoli:)

No i to co zawsze robię to jeśli to tylko możliwe pcham jak największe narzędzie do obróbki "wstępnie wykańczającej" a "malucha"(np. 1mm) wykorzystuje w obróbce resztek. Powierzchnie do powtórnego przejazdu zdecydowanie się zmniejsza.


PS: możesz mi na PW napisać skąd bierzesz narzędzia, i ewentualnie w przybliżeniu w jakich cenach(kulki 3, 2, 1 mm) bo szukam jakichś alternatyw.
Na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: WZÓR » 12 lip 2010, 17:43

pkar pisze:....PS: możesz mi na PW napisać skąd bierzesz narzędzia, i ewentualnie w przybliżeniu w jakich cenach(kulki 3, 2, 1 mm) bo szukam jakichś alternatyw.
Witam
Tutaj jest tanio :arrow: http://www.jd-tools.eu/index.php?option ... =2&lang=pl
:arrow: http://www.jd-tools.eu/index.php?option ... =5&lang=pl
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#4

Post napisał: Majster70 » 23 lip 2010, 10:08

Ja bym po prostu ustawił odpowiednio mniejszy promień/średnicę freza. :mrgreen: Powinno dać się zrobić na dowolnym programie Cam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”