Gildemeister MD6s-4a, błąd 0559

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
oplenik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:17
Lokalizacja: Szczecin

Gildemeister MD6s-4a, błąd 0559

#1

Post napisał: oplenik » 05 maja 2010, 12:58

Witam
Mam problem z maszyną MD6s 4a na sterowaniu Eltropilot EP 10. Maszyna ma dwie głowice (4 osie + narzędzie obrotowe). W trakcie wyboru programu obróbczego na głowicę numer II pojawia się komunikat:
0559 Paritaetsfehler im Teileprogramm b.z.w. Parameter oder NC-Satz zu lang (siehe Feler 545)
Opis błędu 0545 NC Satzlaenge uberschreitet zwischenspeicherlaenge (Lineeed / carridge-return fehlt) (on się nie pojawia ale jest ujęty w opisie 0559)
Podczas wgrywania programu wszystko jest ok, bo nie wywala błędu, dopiero po jego wybraniu pojawia się błąd. Na głowicy numer I wszystko jest OK. Czy macie jakieś pomysły, czego może dotyczyć ten komunikat, czy chodzi o błąd adresowania jakiegoś obszaru pamięci??



Tagi:

Awatar użytkownika

Asza PL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 308
Rejestracja: 06 sty 2007, 11:12
Lokalizacja: Prowincia Golensici

#2

Post napisał: Asza PL » 06 maja 2010, 16:25

Z tego co wiem a kolega nie opisał żeby obrabiać ten sam detal obiema głowicami programy muszą mieć takie same nazwy, punkty synchronizacyjne M97 i M98 muszą się zgadzać na obu glowicach (ilość ) ,parametr chyba 2.3 pozycja 6 musi być odpowiednio ustawiony u mnie na 12 lub 14 jeśli obrabiamy obiema głowicami lub 15 jeśli tylko jedną głowicą . Za ten numer parametru nie dam sobie głowy uciąć ale jutro sprawdzę. Czy już obrabialiście obiema głowicami? U mnie jest oprogramowanie EP20 . Sprawdzę ten kod jutro w mojej dokumentacji.
Gildemeister GDM42\4A

Już ten chomik mniej mi się podoba ale jest.
http://chomikuj.pl/AszaPL
i nowy filmik C6 CNC


Autor tematu
oplenik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:17
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: oplenik » 07 maja 2010, 10:44

Robiliśmy kiedyś (6-7lat temu) ten sam detal obiema głowicami i wszystko działało, jednak potem mieliśmy awarię głowicy numerII (padł silnik X, tachometr w Z oraz sterowanie od X) Teraz już jest wszystko naprawione i głowica jeździ. Na test próbowaliśmy odpalić program na głowicę II aby tylko sprawdzić poprawność jej działania. (jednej głowicy numer II):
%2nazwa
....
%

Wybieramy numer głowicy z klawiatury, wgrywamy program i jest wszystko ok. W chwili gdy przechodzimy do wyboru programu pojawia się błąd 0559. Wydaje mi się, że jeżeli chcemy obrabiać tylko II- głowicą to nie trzeba stosować funkcji M97/98. Sterowanie jest na EP20 przepraszam za pomyłkę :). Proszę sprawdzić ten parametr bo u mnie parametr-block 2, parametr 3 pozycja 6: PC-Zeit - jakieś czasy od uchwytu wrzeciona. Mam problem bo dokumentacja jest po niemiecku i te parametry są niezrozumiałe.

Awatar użytkownika

Asza PL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 308
Rejestracja: 06 sty 2007, 11:12
Lokalizacja: Prowincia Golensici

#4

Post napisał: Asza PL » 07 maja 2010, 17:05

Z powodu braku czasu nie sprawdziłem w maszynie który to parametr na pewno pozycja 6 i musi być dwu albo trzy cyfry jeśli trzy to pierwsza 2. może 2.7? Postaram się zeskanować wersję angielską kodów błędu sterowania EP. I dam na PW.
Gildemeister GDM42\4A

Już ten chomik mniej mi się podoba ale jest.
http://chomikuj.pl/AszaPL
i nowy filmik C6 CNC


cncPiotr
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2008, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice

#5

Post napisał: cncPiotr » 19 lip 2010, 18:09

Witam i jak sprawa maszyny ?? rozwiązana ??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”