Programowanie-szukam wskazówek

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych
Awatar użytkownika

Autor tematu
KamilParczyk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2021, 14:15

Programowanie-szukam wskazówek

#1

Post napisał: KamilParczyk » 22 cze 2021, 14:30

Witam
Sprawa ma się o takto: 15 lat temu ukończyłem szkole w kierunku operator programista obrabiarek cnc. Po szkole 9 miesięcy pracowałem w fabryce czołgów na małej 7 narzędziowej tokarce cnc. Następnie wyjechałem do Czech i pracowałem jakieś 7 miesięcy na dużej NC tokarce (nosnosc 25t) moja kariéra później skierowała się w stronę maszyn manualnych tznb toczenie, frezowanie, honowanie, szlifowanie i cała gama różnych innych maszynek wielkości lokomotywy
Z tym to doświadczeniem teraz mam ochotę odświeżyć sobie część programistyczna z której pamiętam tak akurat G00 i G01 :P
Jeśli mógłbym poprosić o linki do podstaw i wyjaśnienie jak w dzisiejszych czasach się programuje? Na początek toczenie i frezowanie w podstawowych osiach. 5 osi i takie tam zostawię na później.
Jak to robiliśmy kiedyś? Kartka papieru, rysunek techniczny na megacad-zie i 486dx no i własną glowa. Symulacja to była wygoda dla nielicznych tak raz w tygodniu o ile dyskietka niebyła zbyt zużyta i nie trzeba było wklepać całego kodu ponownie



Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”