Durma 175T - Cybelec ModEva 10S - korekcja belki

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
tulik_MC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2021, 09:14

Durma 175T - Cybelec ModEva 10S - korekcja belki

#1

Post napisał: tulik_MC » 07 cze 2021, 09:33

Witam,

Mam problem z położeniem belki w prasie Durma 175T (2008 rok produkcji) na sterowniku Cybelec ModEva 10S. Problem to nie współliniowe położenie stempla i matrycy tj. matryca ustawiona jest już maksymalnie do zewnątrz, a stempel i tak jest położony jeszcze bardziej na zewnątrz.
Maszyna była ustawiana jakieś 2 lata temu wraz z wymianą mocowań stempli. Pracownik, który był przy tym mówił, że pracownik serwisu zamocował wąską matrycę V i ostry stempel, opuścił belką na minimalne położenie tak, by stempel oparł się na pryzmie, zmierzył wartość przestawienia, wpisał korekcję, podniósł belkę do góry i ponownie opuścił na dół i stempel z matrycą były już w jednej płaszczyźnie.
Sprawdziłem ustawienia maszyny w sterowniku na 3 poziomie jednak nie znalazłem nic co wskazywało by na bezpośrednie wpisanie wartości korekcji bądź indeksacji (jak to ma miejsce w przypadku zderzaków tylnych i indeksacji osi X).
Widziałem, że jest możliwość przesunięcia belki w obszarze prowadnic osi Y, ale zapewne tylko programowo. Samo położenie tego przesunięcia zgadza się z tym co jest aktualnie zaobserwowane, czyli położenie tego przesunięcia jest maksymalnie na zewnątrz.

Prośba o pomoc i wskazanie, który z parametrów byłby odpowiedzialny za korekcję belki w prawdopodobnie osi X.



Wróć do „Obróbka plastyczna”