Drewniana konstrukcja pod basen

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
michallodz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 23 kwie 2018, 22:12

Drewniana konstrukcja pod basen

#1

Post napisał: michallodz » 11 maja 2020, 00:32

Czołem :D
Trzeba zrobić konstrukcję pod basen, pomożecie? :)
Basen taki rozkładany około 3m średnicy i 80cm wysokości, niecałe 5000l.
Teren na działce jest jaki nierówny, że wolę zrobić jakiś podest w tym roku - co dodatkowo zapobiegnie "wyciąganiu" ciepła przez grunt no i błota może tyle nie będzie.
1.jpg
Tak to mniej więcej ma wyglądać, spadek jest około 10% ale dla ramy to chyba nie jest bardzo istotne.
Ogólnie takie konstrukcje robię na oko ze sporym zapasem ale w tym przypadku to będzie 5 ton plus ewentualni ludzie i możliwe fale jak na morzu więc to musi być sprawdzone.
Czy ktoś byłby w stanie pomóc mniej więcej jakie belki w jakim rozstawie dać, ile, jakich stóp zakotwić w gruncie itd? Może być to całe drewniane albo stalowe plus deski calowe-sosna na górze.




mineque
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 592
Rejestracja: 12 wrz 2010, 01:59
Lokalizacja: Południe

Re: Drewniana konstrukcja pod basen

#2

Post napisał: mineque » 11 maja 2020, 00:38

a nie wystarczy wyrównać powierzchni pod dno, na to jakaś folia, OSB.
Podest potraktować jako niezależna konstrukcja w stylu tarasu która ma przenieść tylko ciężar ludzi. Po co Ci pancerny podest do tego.


Autor tematu
michallodz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 23 kwie 2018, 22:12

Re: Drewniana konstrukcja pod basen

#3

Post napisał: michallodz » 12 maja 2020, 20:26

Tak jak pisałem chcę to odizolować od ziemi. Jak mam kupić folię, osb, styropian do izolacji i jeszcze to wyrównać co jak pisałem będzie nie lada problemem to wole zrobić taras :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”