Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
nefretet43
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:18

Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

#1

Post napisał: nefretet43 » 31 mar 2020, 19:51

Witam,
trafiłem na to forum, ponieważ zebrałem się z kilkoma osobami aby robić domowe przyłbice dla szpitali i sklepów.
Całkiem sprawnie nam to szło, ale niestety do czasu... Do tej pory robimy wszystko ręcznie - posiadamy folię PET 0,5 mm (500 mikronów) o szerokości 70 cm w rolkach. Wycinanie nożykiem tego nie należy do przyjemnych i do szybkich akcji (a goni nas ciągle czas), robią nam się już pęcherze na palcach, dlatego myślimy jak przyspieszyć naszą produkcję. Postanowiliśmy że kupimy ploter laserowy lub jakąś maszynę do cięcia owego materiału, tylko nie znamy się kompletnie na tym.

Jaki ploter laserowy lub inne urządzenie polecacie do dziennego wycinanie kilkuset sztuk? Czy takie urządzenie za 1000 zł lub 2000 zł z znanego portalu aukcyjnego wystarczy? Jaka moc będzie odpowiednia - znalazłem takie 2,5 W za 900 zł które rzekomo wg. sprzedawcy się nadają do cięcia materiału PET a także 3x droższe z 15W mocy...
Są też jakieś plotery nożykowe ale to chyba się nie nada?

Jak w ogóle wygląda obsługa takiego czegoś- tak jak mówię, jesteśmy amatorami, laikami... jedna osoba zna się na grafice więc projekt przyłbic może zaprojektować. I wystarczy wówczas podpiąć program i uruchomić wycinanie?
Laser później odsprzedamy (chyba że go wykończymy i wyeksploatujemy).

Proszę o pomoc i poradę... nie mamy zbyt dużego budżetu, mimo, że składamy się w kilka osób. Tak jak mówię to nie musi być sprzęt na długie lata, tylko na obecną akcję pomocy szpitalom i placówkom medycznym - planujemy wyciąć tym chociaż kilka tysięcy sztuk.

Osobiście zrobiłem research i znalazłem na allegro takie urządzenie robione przez prywatną firmę Darmax

Nie da się wstawić linku więc proszę ew. wpisać
PLOTER LASEROWY 2.5W CIECIE FOLI PET PRZYŁBICE za 899 zł na allegro - 2,5w , sprzedawca mówi, że nadaje się do cięcia folii pet na przyłbice i załączone jest oprogramowanie i wszystko jest proste i łatwe... mówi, że się nada, ale do większej produkcji poleca mi jego model 15watowy:

PLOTER LASEROWY 15W 40x50 za 2900 zł - który działa niby szybciej i jest przeznaczony na większa skalę produkcji no i też większy

Tylko zaś na ten większy trzeba czekać wysyłka dopiero po 8 kwietnia :/ myślę nad zakupem tego 2,5 W tylko czy to nie jest za mało?
Tak jak mówię nie znam się na tym a potrzebujemy do produkcji czegoś jak najszybciej... ale nie chcemy wyrzucić pieniędzy w błoto...
Z tego co widzę robi to prywatna osoba, sklep, ale chyba nie potrzebujemy do takiego czegoś jakiejś firmowej maszyny za kilkanaście tysięcy?

Dodane 37 minuty 36 sekundy:
Znalazłem jeszcze coś tańszego - też 65x50 cm i 15 W ale z szybszą dostawą i za 2259 zł od innej firmy :)
PLOTER Laserowy Grawer 15W - 65cm x 50cm - stal

co sądzicie?




IIS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 24 sie 2019, 22:19
Lokalizacja: Banino
Kontakt:

Re: Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

#2

Post napisał: IIS » 31 mar 2020, 20:11

ploter do cięcia folii też się nada a firm produkujących wizytówki multum ..

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4690
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

#3

Post napisał: pitsa » 31 mar 2020, 20:53

zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
nefretet43
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:18

Re: Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

#4

Post napisał: nefretet43 » 01 kwie 2020, 01:53

Dziękuję za odpowiedzi. Przeczytałem powyższe tematy i faktycznie nie pomyślałem, że też można iść w taką stronę - a wykrojnik to masz na myśli rozumiem takie noże robione na zamówienie na drewnianej podkładce? Coś tego typu?https://3.allegroimg.com/s512/06b186/41 ... x220x40-mm
Jeśli tak to znalazłem nawet już jedną firmę w internecie która wykona nam coś takiego z dostawą do domu.

Tylko jak potem takiego wykrojnika używać? jak już zamówimy wykrojnik to konieczna jest też jakaś maszyna walcowa do tego? Coś w takim stylu np.?


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

#5

Post napisał: rdarek » 01 kwie 2020, 09:37

nefretet43 pisze:
01 kwie 2020, 01:53
a wykrojnik to masz na myśli rozumiem takie noże robione na zamówienie na drewnianej podkładce? Coś tego typu?https://3.allegroimg.com/s512/06b186/41 ... x220x40-mm
Jeśli tak to znalazłem nawet już jedną firmę w internecie która wykona nam coś takiego z dostawą do domu.
Tak jest to tak zwany wykrojnik poligraficzny
nefretet43 pisze:
01 kwie 2020, 01:53
Tylko jak potem takiego wykrojnika używać? jak już zamówimy wykrojnik to konieczna jest też jakaś maszyna walcowa do tego? Coś w takim stylu np.?
Jeśli będzie wystarczający nacisk do przecięcia materiału to tak Lub praktycznie jakakolwiek prasa pod którą zmieści się ten wykrojnik (próbne wycięcie to możesz wykonać wręcz młotkiem delikatnie popukując w listwy tnące (sklejka ma za zadanie tylko utrzymać listwy na swoim miejscu)
Tutaj np już taka bardziej profesjonalna. poszukaj w drukarniach niektóre dysponują takim sprzętem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Laser dla laika do cięcia PET do przyłbic

#6

Post napisał: bratanek65 » 07 kwie 2020, 00:14

Najlepiej całość zlecić firmie, która ma taka maszynę np. sztanctygiel lub inną wykrawarkę. Drukarnie często mają. Za kilka złociszy natłuką wam tych przyłbic setki.
Można ciąć na maszynie z nożem oscylacyjnym. Wtedy od razu kilkanaście warstw.
"Let's Go Brandon"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”