Jak powstają wiertła

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

Autor tematu
RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Jak powstają wiertła

#1

Post napisał: RomanJ4 » 09 wrz 2019, 00:08

walcowane

szlifowane


i różne inne rzeczy...


pozdrawiam,
Roman


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak powstają wiertła

#2

Post napisał: bear » 04 lis 2019, 02:34

Szkoda tylko że fabryka wierteł Baildon sprzedana została chińczykowi, spotkałem ostatnio sporo wierteł nowych Baildon na popularnym serwisie aukcyjnym, zdziwiło mnie to trochę więc wchodzę na stronę FWB a tam:

"Przejęcie firmy
Z radością pragniemy poinformować Państwa o fakcie dokonania zakupu 100% akcji spółki Fabryka Wiertła Baildon S.A. (FWB), przez spółkę Grupa Topex Sp. z o.o. Sp. K. (GTX)."
Żenada...

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak powstają wiertła

#3

Post napisał: Butler » 04 lis 2019, 06:36

Baildon to teraz Topex? Hahahahahaha... Z Topexem wszystko się uda!
- chwila przemyśleń -
Przestało mnie to już śmieszyć.

"Połączenie wspaniałej historii FWB, sięgającej roku 1908 i bazującej na produkcji najwyższej, profesjonalnej jakości akcesoriów oraz siły Grupy Topex, będącej jednym z liderów europejskiego rynku dystrybucji narzędzi, zaowocuje ponadnormatywnym rozwojem obu przedsiębiorstw.

Naszym celem i zarazem obietnicą, jaką składamy Państwu, jest efektywna kontynuacja strategii rozwoju obu spółek, bazujących na w/w kluczowych kompetencjach (wysokiej jakości polskiej produkcji i efektywnej dystrybucji) oraz wzbogacenie ich o elementy synergii wynikającej z połączenia sił - w tym portfela silnych marek produktowych takich jak Wiertła Baildon BHH, NEO TOOLS i GRAPHITE.

Rozwój i stała modernizacja krajowej produkcji jest jednym z kluczowych elementów, jakie chcemy wdrażać w najbliższej przyszłości w naszej katowickiej fabryce. Cały proces jest szczegółowo zaplanowany i odpowiednio rozłożony w czasie, by zapewnić najbardziej efektywny sposób jego wdrożenia. Jesteśmy przekonani, że zapewnimy najwyższe standardy jakości oraz szybki dostęp do wyrobów specjalistycznych. Będzie to możliwe dzięki utrzymaniu lokalnej produkcji oraz wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia obu organizacji.

O wszelkich wydarzeniach, mogących dotyczyć wzajemnych relacji handlowych, będziemy Państwa informować na bieżąco i z bezpiecznym wyprzedzeniem. W przypadku pojawienia się pytań lub sugestii pomocnych w rozwoju naszej współpracy, zapraszamy do kontaktu z Państwa opiekunami handlowymi (w GTX oraz FWB)."

Taaa... Topex. Może i lider, ale tandety. Przynajmniej z mojego doświadczenia, a trochę się mi w rękach przewinęło tego chińskiego badziewia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Jak powstają wiertła

#4

Post napisał: RomanJ4 » 04 lis 2019, 10:30

No niestety, w dobie pogoni za kosztami(czyli tanim wytwarzaniem) nawet legendarna Elna firmuje już chińskie badziewie(choć przecież i Chińczycy potrafią robić dobre narzędzia, ale... nie za takie ceny)...
pozdrawiam,
Roman


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak powstają wiertła

#5

Post napisał: bear » 04 lis 2019, 11:32

Zgoda, każdy ucieka przed kosztami ale grupa Topex czyli Yato nie produkuje niczego godnego uwagi więc z wiertłami zapewne nie jest inaczej a szkoda bo miałem się już zaopatrzyć w BHH. Zostaje szukanie starego wydania


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak powstają wiertła

#6

Post napisał: strikexp » 04 lis 2019, 12:20

Chciałbym zwrócić uwagę że marki to przede wszystkim biznesy. To że kupili nie znaczy że będą rezygnować z dotychczasowej jakości. Mogą poszerzyć ofertę o szajs, ale raczej z flagowych produktów tak od razu nie zrezygnują jeśli była opłacalna.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak powstają wiertła

#7

Post napisał: bear » 04 lis 2019, 13:20

strikexp pisze:
04 lis 2019, 12:20
Chciałbym zwrócić uwagę że marki to przede wszystkim biznesy. To że kupili nie znaczy że będą rezygnować z dotychczasowej jakości. Mogą poszerzyć ofertę o szajs, ale raczej z flagowych produktów tak od razu nie zrezygnują jeśli była opłacalna.
Albo będą produkować szajs jako flagowy produkt a wtedy jeszcze bardziej będzie im się opłacać :?


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak powstają wiertła

#8

Post napisał: strikexp » 04 lis 2019, 13:40

Nie będzie ponieważ sprzedaż poleci na ryj. Ja bym po prostu kupił małe wiertło ze starej partii i porównywał z nowymi. To chyba najprostszy sposób weryfikacji.
Toopex to ja widzę głównie w marketach. A kto Ci tam da dużo za wiertło, i rozwali je na chińskiej wiertarce. Biznesy robi się nie przez zapewnianie jakości tylko ceny adekwatnej do klienta.
Podobnie jest z oświetleniem czy silnikami. Te markowe biją na łeb jakością i cena. I np oświetlenia (nie samych żarówek) nie kupisz za bardzo w sklepie. Więc pasowałoby zapytać czy ktoś to w ogóle kupuje? Owszem kupują profesjonalne firmy, dla nich jakość jest ważniejsza niż cena. Chociażby te wielkie oświetlenia w marketach są często robione na podzespołach których się nie sprzedaje w normalnych sklepach.
Mimo to znacznie większą kasę tłucze się na produkcji tanich żarówek LED. Ponieważ ich kupują więcej i nawet jak wypuści się szmelc to z racji że jeleni jest dużo. To można pchać ten szmelc cały czas nowym.
Co innego powtarzalna sprzedaż, tam jedna wpadka kończy współpracę. I to często są kwoty 1000x większe niż u klientów indywidualnych. Więc ja bym jednak tak pesymistycznie na to nie patrzył.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak powstają wiertła

#9

Post napisał: bear » 04 lis 2019, 18:12

strikexp pisze:Owszem kupują profesjonalne firmy, dla nich jakość jest ważniejsza niż cena.

Bądź poważny, uważasz że cały świat kupował wiertła w Baildon? Ludzie tam o takiej firmie nawet nie słyszeli bo jest dziesiątki innych które produkują narzędzia skrawające na o wiele wyższych poziomie jak ta huta. Jak by się tak wszyscy o te wiertła bili to nikt o zdrowych zmysłach nie sprzedawał by kury która znosi złote jaja.
Pesymistycznie nie podchodzę ale zastanawiam się dlaczego wiertło 9.5mm kosztuje 2.72zł a 7.7mm 2.48zł i tak dalej. Przecież to niecałe 30gr za mm wiertła...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak powstają wiertła

#10

Post napisał: strikexp » 04 lis 2019, 22:39

Koszt maszynowy jest podobny? Wiesz jak się liczy produkcję masową? Mniej więcej koszt maszynowy + zużycie narzędzi + materiał. Widocznie zużycie narzędzi i materiał różnią się tylko o 30gr. No i w sumie to mnie nie dziwi skoro robią te wiertła pewnie na maszynach CNC po milion euro sztuka..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”