Vectric Aspire

Nesting, parametryczne rozciąganie


Autor tematu
Pias
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:32

Vectric Aspire

#1

Post napisał: Pias » 18 lip 2019, 13:51

Mam dwa pytania odnośnie tego programu,
1 czy istnieje tu możliwość parametrycznego rozciągania obiektu, rysuje ścieżki dla jednego frontu, grupuje go i chciałbym mieć możliwość skopiowania i rozciągnięcia do innych wymiarów a nie rysować każdy z osobna (sam nie znalazłem takiej możliwości) i jak dotąd cała procedura rysowania i ustawiania rozgrywa się w kilku programach,
2 drugi temat to nesting, chodzi o to ze jak już mam te fronty to (narysowane w innym programie) to rozkłada je na takie same arkusze a wiadomo ze ma się różne paski spadów i chciałbym je wykorzystać, wiec chodzi o to czy jest możliwość zadeklarowania jakie arkusze się ma i żeby na nich porozkładał te formatki.




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Vectric Aspire

#2

Post napisał: kubus838 » 18 lip 2019, 22:21

Witam
Też jestem zainteresowany odpowiedziami na takie pytanie. Ponieważ posiadam vectrika ale używałem go tylko do "prób" robienia płaskorzeźb.

robert


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Vectric Aspire

#3

Post napisał: lajosz » 19 lip 2019, 15:00

@Pias

1. Vectric Aspire to prościuch straszny, więc tu skalowania parametrycznego nie uświadczysz.

2. patrz poniżej.

Obrazek


Autor tematu
Pias
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:32

Re: Vectric Aspire

#4

Post napisał: Pias » 19 lip 2019, 20:45

Dzięki za odpowiedź,
szkoda bo myślałem ze będzie można się przesiąść na jeden program, ten jest fajny czytelny łatwo się go nauczyć ale widzę ze w sumie tylko do płaskorzeźb może się nadać, co możecie polecić do produkcji frontów, czyli taki który ma parametryczne rozciąganie, nesting z baza posiadanych arkuszy,
widziałem ze alphacam miał jakiś dodatek do frontów (dps fronty) na filmie wygląda to dość ciekawie ale nie mialem mozliwosci przetestowania go, czy są jakieś alternatywy (programy) dla tego typu produkcji?


kosmodron
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2019, 13:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Vectric Aspire

#5

Post napisał: kosmodron » 31 lip 2019, 14:09

Cześć,

dostałem wycenę na program alphacam + dodatek do frontów + postprocesor, nie wiem czy postprocesor jest konieczny. Wycenili mi go na 7600 EUR netto... czy ktoś mógłby wspomóc z oprogramowaniem do frontów meblowych? tak jak @Pias pisze.

Inne pytanie:
Czy Artcam ma takie możliwości, żeby zablokować wymiar wewnętrzny przy zmianach wymiarów zewnętrznych?

Pozdrawiam


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Vectric Aspire

#6

Post napisał: kubus838 » 31 lip 2019, 18:01

kosmodron pisze:
31 lip 2019, 14:09
Cześć,

dostałem wycenę na program alphacam + dodatek do frontów + postprocesor, nie wiem czy postprocesor jest konieczny. Wycenili mi go na 7600 EUR netto... czy ktoś mógłby wspomóc z oprogramowaniem do frontów meblowych? tak jak @Pias pisze.
A jak jesteś zaawansowany w przypadku rysowania frontów meblowych? Pytam dlatego, że fronty można już rysować nawet w corelu. A na pewno w jakimś darmowym programie. Moim zdaniem powinieneś się skupić na nauce jakiegoś CAD-a - tu celowo nie pisze nazwy żeby nie wyszło na krypto reklamę. A jak już pojmiesz większość funkcji danego CAD-a to rysowanie i tworzenie frontów przyjdzie Ci z łatwością. A dlaczego tak? A dlatego, że jeżeli będziesz już umiał korzystać z wszystkich funkcji danego CAD-a to nie tylko będziesz rysował fronty ale również różne dziwne elementy szafek jak np zaokrąglone boki itd. Wtedy będziesz mógł rysować wszystko w jednym programie. I wtedy zaoszczędzisz kasę oraz czas na naukę.

Postprocesor będzie na pewno potrzebny i konieczny. Bez niego raczej nie uruchomisz procesu obróbki.


kosmodron pisze:
31 lip 2019, 14:09
Inne pytanie:
Czy Artcam ma takie możliwości, żeby zablokować wymiar wewnętrzny przy zmianach wymiarów zewnętrznych?

Pozdrawiam

Z tym pytaniem proponuj się zwrócić do zaawansowanych użytkowników artcama. Ponoć niektóre wersje nadają się do płaskorzeźb a nie które do innych celów. Dokładnie jak jest nie napiszę bo nie jestem jego użytkownikiem.

robert


Autor tematu
Pias
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:32

Re: Vectric Aspire

#7

Post napisał: Pias » 31 lip 2019, 19:59

Ja cały czas poszukuje oprogramowania, może na targach Drema coś ciekawego pokarzą bo jak na razie to jest tak ze maszyna szybciej to wycina niż ja jestem w stanie to przygotować. A i jest coś takiego jak Cobus fronty ale te wszystkie programy wymagają przetestowania, wydając na program ponad 20 tysi on musi robić swoją robotę.
Pozdrawiam.


adam-opole
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2018, 07:31
Lokalizacja: Opole

Re: Vectric Aspire

#8

Post napisał: adam-opole » 29 sty 2020, 21:00

Koledzy mam problem z Vertic Aspire:
Tworzę w nim płaską figurę złożoną z kilku krzywych, okręgów i prostych tak, że koniec jednej jest początkiem drugiej etc..
Całość przekształcam w grupę, ustawiam parametry wycinania, generuje g-code i tu klops... CNC wycina mi każdą krzywą z osobna- okręg, prostą etc... co ogromnie przedłuża czas wycinania. Kiedy to ja oczekuję, że jak zacznie na początku to skończy na końcu figury.
Gdzie robię błąd, co ustawiam źle ? ma ktoś pomysł, podpowiedź ?

Awatar użytkownika

pepepe1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 140
Rejestracja: 03 wrz 2004, 19:25
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Vectric Aspire

#9

Post napisał: pepepe1 » 29 sty 2020, 21:13

Zaznacz elementy i użyj "Join open vectors". Dostaniesz jedną krzywą do wycięcia jednym przejściem. Pozdrawiam :)


adam-opole
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 28 cze 2018, 07:31
Lokalizacja: Opole

Re: Vectric Aspire

#10

Post napisał: adam-opole » 29 sty 2020, 22:35

pepepe1 pisze:
29 sty 2020, 21:13
Zaznacz elementy i użyj "Join open vectors". Dostaniesz jedną krzywą do wycięcia jednym przejściem. Pozdrawiam :)
Dziękuję, sprawdzę to na maszynie, bo w programie faktycznie nie używałem tej funkcji i dam znać, czy gra gitara :) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”