Faltig 160 hf opis panelu

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
ss1895
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2014, 14:08
Lokalizacja: Oświęcim

Faltig 160 hf opis panelu

#1

Post napisał: ss1895 » 28 gru 2014, 14:13

Witam serdecznie

Jako posiadacz wyżej wymienionego sprzętu powoli uczę się jego obsługi lecz mam ciężko znaleźć informacje na temat panelu do "modulacji" prądu jeśli tak to się poprawnie nazywa.
Zaznajomiłem się z deterką jest tam to dość łatwo opisane ale poszukuje praktycznego opisu wykorzystania tych "pokręteł" z doświadczenia, co na co wpływa.

Zastosowanie faltiga jak na razie to wydechy, troszeczkę powoli "nierdzewka" lecz przy tak cienkich rurach mam problem z jeziorkiem i łukiem który jest jak miotła i poszukuję informacji czy to nie wina tego ze modulacja jest wyłączona.

Z góry dziękuje, pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: sajgon » 28 gru 2014, 14:44

ss1895 pisze:lecz przy tak cienkich rurach mam problem z jeziorkiem i łukiem który jest jak miotła i poszukuję informacji czy to nie wina tego ze modulacja jest wyłączona.
rury wydechowe mają cienkie ścianki :shock: no weź tam jest mięsa tyle że można elektrodą MMA lecieć , a tigiem to z zamkniętymi oczami.

łuk jak miotła - obstawiam źle naostrzoną elektrodę, lub syf na materiale ( przy tig-u czystość to podstawa)
puls przy takim spawaniu jest tak potrzebny jak bezdomnemu zegarek.
Pozdrawiam , Michał. ;)


Autor tematu
ss1895
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2014, 14:08
Lokalizacja: Oświęcim

#3

Post napisał: ss1895 » 28 gru 2014, 15:28

Fakt, może z tymi cienkimi ściankami przesadziłem, ale chodziło mi oto że przy grubym materiale i wyższych amperażach nie występuje taki efekt, bezproblemowo kontroluje łuk/jeziorko i dodaje materiał.
Temu też chciałem upewnić się co do zastosowania pulsu


h3nry
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:17
Lokalizacja: Podlaskie SoQlka
Kontakt:

#4

Post napisał: h3nry » 29 sty 2015, 22:24

Skoro masz problem z łukiem jak miotła to zacznij od zmiany elektrody na 1mm i zdecydowanie starannie naostrz. Spawanie pulsem / modulacja prądu daje lepszą kontrolę i mniejszą strefę wpływu ciepła .Przekłada się to jednoznacznie na wytrzymałość Nie potrafię niestety zdalnie Ci ustawić panelu, faltiga miałem ostatnio jakies 10 lat temu moze wiecej w ręku .
Tanio, szybko, solidnie !

*Do wyboru 2 opcje.


faltig
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2016, 12:34
Lokalizacja: Leżajsk

#5

Post napisał: faltig » 11 mar 2016, 13:28

Witam wszystkich serdecznie. Odgrzewam temat. Pytanie dotyczy przedniego panelu faltig 160 hf. Czy ktoś na forum mógłby w prosty sposób wyjaśnić ustawienia pokręteł modulacji i w jakich przypadkach w tym konkretnym modelu?
Temat zszedł na łuk, a nie takie było pytanie.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”