Tokarka CNC fanuc do 50- 100 tys

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Kosnita
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 71
Rejestracja: 30 mar 2016, 21:41
Lokalizacja: Płock

Tokarka CNC fanuc do 50- 100 tys

#1

Post napisał: Kosnita » 30 mar 2016, 21:53

Witam przymierzam sie do otworzenia wlasnej dzialalnosci. Mam zamiar prdukowac/ toczyc uszczelnienja techniczne i poszukuje tokarki ktora bedzie miala srednice toczenia tak do 500-600mm srednicy, glowica nozowa wiadomo im wiecej tym lepiej. Co mozecie mi polecic cos nowego / uzywanego? Narazie budzet jest zaden, po prostu robie rozeznanie w temacie ile musze na nia przeznaczyc. Obecnie pracuje na CNC venus 450? Jest ona na Fanucu, srednice toczenia max 750, loze skosne, obroty przy toczeniu mam 2500, predkosc ustawia mi program na s400.
Mam dylemat kupic do metalu i przerobic troche zeby to chodzilo? ( mlynek dk wiorow i odciag wiorow, i inne oprawki i plytki nozowe) Czy kupic gotowca? Wiadomo roznica w cenie jest kolosalna co ma znaczenie.
Pracuje w firmie 4lata za duzo sam nie umiem lecz chce otworzyc swoja wlasna dzialalnosc, slusarsko, metalowo itd. mam mozliwosci troche znajomosci takze sporo stoi przedemna otworem.
Pytanie o dobra tokarke ktora posluzy pare ladnych lat bezobslugowo, przystepna cenowo i jakosciowo. Budzet wydaje mi sie ze do 100 tys. Z tym ze chcialbym kupic do metalu i bedzie trzeba troche przerobic wiec najlepiej troche mniej. Slucham waszych pytan i propozycji o cos wartego uwagi ;)



Tagi:

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”