- [shadow=red][/shadow]Tokarka,a właściwie automat rewolwerowy ze sterowaniem NC-31/01 producent Berdiczewskij Zawod Awtomatow.Silniki prądu stałego prawdopodobnie "Apena" Warszawa daja sie sterowac przy pomocy układów z "Apatora"
Skrzynke biegów mozna zastąpić silnikiem pradu zmiennego i dac falownik lub stalego .
dla Sa różne wersje tej maszyny z reduktorem lub bez.(psują sie elektro sprzegła).
Dla poprawnej pracy nalezy sprawdzic poprawnosc dzialania sprzegiel hamulcowych na silnikach(24V).Sprawdzic stan magnesow, gdyz w wypadku malego magnetyzmu silnik pobiera znacznie wiekszy prad niz potrzeba i zaczynaja sie problemy w szafce sterowania.(coś wybija)
Co do sterowania silnikiem wrzeciona nalezy koniecznie zamienic plyte CAP(ЦАП) na 3 koordynatową.(nowszego typu).Problemy szafy wynikaja w 50% z tego,ze anty wybuchowe przekazniki "odpracowały swoje" i daja malo pewne przeniesienie sygnalow.
Plyte(deske) z przekaznikami nalezy zastapic kontrolerem elektronicznym,ktory bedzie zaprogramowany do tej maszyny.(potrzeba znac ilosc we/wy np64/36)
Istnieja tez w kraju firmy ktore wykonuja nakladki na stare sterowniki roznych firm(zachodnich,naszych,wschodnich),daja one wizualizacje tego co sie bedzie robilo,kalkulacje czasu/detal biblioteke programow,symulacje obróbki detalu.Dobor parametrow itd.Koszt nakladki~6tys PLN(jest to modul PC+cos tam)ale dogaduje sie 0/1 ze sterownikiem (komputerem maszyny)
Po takim FACE LIFTINGU maszyna bedzie jak nowa.(a dlatego jestem taki madry ,bo tlumacze to co mowi moj przyjaciel inz.elektronik z Kijowa , (30 lat walczy z takimi maszynami.)Jest to najtanszy sposob modernizacji i co wazne dziala na wielu maszynach.
[ Dodano: 2005-03-14, 00:05 ]
Kojot, prosze przeczytaj odpowiedz!!! nim popsujesz maszyne