A masz do niej DTR? W razie co to pisz.
Rysunek wrzeciona nie jest rewelacyjny, ale widać cośkolwiek. Żeby wykasować luz trzeba poluzować nakrętkę od środka a potem dopiero pokręcać tę z zewnątrz tuż za uchwytem sprawdzając wciąż, czy nie dokręciło się za mocno.
Uchwyt większy na pewno można założyć. Na ile to zwiększone obciążenie wpłynie na żywotność łożyska wrzeciona to trudno powiedzieć.
Delikatne sanki - są takie bo to mała tokarka niestety, ale wiór nie musi być tak mały jak piszesz. Ostatnio gdy robiłem próby po remoncie skrawałem 1 mm bez problemu. Oczywiście wszystko zależy od parametrów, do których trzeba się dostosować.
Falownik - piękna sprawa, marzenie wielu majsterkowiczów, jak najbardziej warto.
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „TSA 16 regeneracja łoża”
- 27 lip 2009, 09:21
- Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
- Temat: TSA 16 regeneracja łoża
- Odpowiedzi: 25
- Odsłony: 19560
- 06 maja 2008, 15:23
- Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
- Temat: TSA 16 regeneracja łoża
- Odpowiedzi: 25
- Odsłony: 19560
Dobrze kombinujesz. Trzeba wykorzystać istniejącą bazę. Słyszałem o gościu, który w ten właśnie sposób zregenerował sobie łoże. Wykonał coś na kształt suwaka dostosowanego do tych wewnętrznych prowadnic. Na nim zamocował uchwyt małego nożyka, którym skrobał łoże przesuwając suwak tam i z powrotem. Nie wiem jaka dokładność uzyskał, ale było to skuteczne. Ten Pan był wyjątkowo dokładny i myślę, że był zadowolony z tego rozwiązania.pupi2 pisze:....... mam jeszcze jeden pomysł.
Ponieważ z tego co piszecie wnioskuje, że łoże sie wytarło a nie wygięło(o ile to wogóle możliwe), więc sanie po których jeździ konik (wewnętrzne) nie są wytarte, bo konik prawie nigdy nie pracuje tak blisko wrzeciona i jego praca w 90% przypadków jest spoczynkowa więc nie wyciera sań.
Jeśli by je wykorzystać i .......