Znaleziono 3 wyniki

autor: BYDGOST
26 kwie 2009, 20:08
Forum: Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc
Temat: Porównanie szlifierek kątowych
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 9952

b_j pisze:należało by również zwrócici uwage na fakt ze czas pracy szlifierki nie jest powiązany z czasem pracy sprężarki. Przy dużym zborniku wyrównawczym do powietrza można podłaczyc np. sprężarke o nie co mniejszym wydatku .
Jak zauważono powyżej napęd pneumatyczny jest drogi i szczególnego znaczenia nabiera prawidłowy dobór urządzeń oraz ich parametrów. Bardzo ważne jest też prawidłowe określenie zapotrzebowania na sprężone powietrze, od którego zależy wielkość dobieranej sprężarki i zbiornika. Na temat doboru zbiornika można poczytać tu:
http://www.comfilter.pl/zbiorniki/zbior ... tacja.html
http://www.comfilter.pl/zbiorniki/zbiorniki_dobor.html
http://www.kaeser.pl/Online_Services/To ... efault.asp
autor: BYDGOST
26 kwie 2009, 12:00
Forum: Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc
Temat: Porównanie szlifierek kątowych
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 9952

Narzędzia HILTI użytkuję dość długo i jestem coraz mniej zadowolony. Serwis rozkapryszony tak, że przy najmniejszej niesprawności bardzo chętnie wymieniać chcą sprzęt na nowy. Wypuścili serię szlifierek kątowych z bardzo nieszczęśliwym rozwiązaniem blokady osłony tarczy. Przyznają się, że to niewypał, ale to my musimy wymieniać co rusz na nowe bo się rozlatują. Mam trochę sprzętu HITACHI i sobie bardzo chwalę. Spotykam się tez z bardzo dobrymi opiniami szlifierek MILWAUKEE, ale osobiście nie miałem okazji mieć z nimi do czynienia.
autor: BYDGOST
26 kwie 2009, 11:46
Forum: Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc
Temat: Porównanie szlifierek kątowych
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 9952

Szlifierki pneumatyczne, przy tej samej mocy oddawanej co elektryczne, maja o wiele mniejsza masę i dzięki temu są o wiele wydajniejsze zwłaszcza gdy są używane przez wiele godzin dziennie. Praca nimi jest o wiele mniej męcząca. Poza tym z racji mniejszych gabarytów mają szerszy zakres zastosowania. Są też mini szlifierki do precyzyjnych prac, gdzie stosowanie szlifierek elektrycznych jest niemożliwe. Uzyskują też o wiele większe prędkości obrotowe a zmiana prędkości jest o wiele łatwiejsza. Jeśli dodać do tego warunki pracy np. wewnątrz zbiorników stalowych, turbin itp. to bez nich trudno się obejść. Wszystko to, jak wspomniałeś okupione jest dużym zużyciem energii. Można tu sobie pomóc instalując współczesną i wydajną sprężarkę najlepiej łopatkową.
Kiedyś zetknąłem się z materiałami nt. elektrycznych szlifierek zasilanych przez przetwornicę częstotliwości, która umożliwiała osiąganie wymaganych prędkości obrotowych porównywanych ze szlifierkami pneumatycznymi. Silniki tych szlifierek są na tyle małe, że ciężar też jest podobny do pneumatycznych. W tym przypadku trzeba zakupić przetwornicę jak i same szlifierki, czyli wszystko nowe od początku, ale ma się i wydajność i efektywność. Niestety są one rzadko spotykane.

Wróć do „Porównanie szlifierek kątowych”