Znaleziono 3 wyniki

autor: AnginP
24 cze 2022, 19:32
Forum: PikoCNC
Temat: Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 774

Re: Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera

Na początek podziękowania dla Bogu 40 za pomoc. Przetestuję sam. Podciśnienie to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale dla mnie jeszcze za wcześnie (finansowo).
Natomiast co do szanownego pana tuxcnc, nie wiem co napisać. Zajmuję się płytkami już jakiś czas. Zrobiłem już ich bardzo dużo. Korzystałem przy tym z różnych metod. Wyfrezowałem ich też bardzo dużo. Podobno mapowanie wypukłości nie pomaga. Ciekawe.
Chodzi o to, że jednak tak. Może w języku polskim nie ma zbyt wielu artykułów o tym, ale w innych jest i to pod dostatkiem. Osobiście też stosuję mapowanie i o dziwo przynosi pozytywne skutki. Moje pytanie dotyczyło tylko i wyłącznie metodologii stosowania do tego narzędzia jakim jest oprogramowanie PIKOCNC i tylko tyle. Bo resztę wiem. Bogu 40 napisał, że stosował i to mnie trochę satysfakcjonuje. Natomiast jakieś śmieszne przeliczenia mnie nie interesują. Widać, że szanowny Pan ma w tej materii tylko wiedzę teoretyczną. Nie miej jednak dziękuję za odpowiedź. Liczyłem na pomoc praktyka.
Pozdrawiam
Andrzej
autor: AnginP
24 cze 2022, 07:53
Forum: PikoCNC
Temat: Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 774

Re: Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale....
Frezarkę mam raczej dobrą. Nie jakiegoś chińczyka skręcanego śrubami, tylko porządny odlew żeliwny zrobiony przez polską firmę.
Frezy mam celowe z najwyższej półki, w tej kwestii nie używam półśrodków.
Maszyna jest bardzo dobrze wypoziomowana, a podstawka do mocowania płytek jest przefrezowana.
W moim pytaniu chodziło mi zupełnie o coś innego.
Krzywizna wynosząca nawet poniżej 0,1mm robi mi dużą różnicę. Albo frez za bardzo wejdzie w materiał i przerwie ścieżkę, albo pójdzie za wysoko i nie zdejmie warstwy miedzi.
Są programy do kompensacji nierówności/frezowania po krzywiznach (było o tym tutaj: grbl-i-sonda-z-t89488.html), ale zauważyłem, że PIKOCNC ma opcję mapowania nierówności.
Niestety nie wiem jak tę opcję wykorzystuje się praktycznie. Jak już pisałem korzystam z drogich i bardzo cienkich frezów, więc żeby nie być potwierdzeniem powiedzenia, że mądry Polak po szkodzie i nie będę musiał kupować kolejnych frezów, ponieważ potrafią się łamać jak zapałki. Miałem nadzieję, że ktoś już wykorzystywał opcję mapowania do frezowania po nierównych powierzchniach i ja korzystając z tej wiedzy będę mógł usprawnić swoją pracę.
autor: AnginP
23 cze 2022, 12:35
Forum: PikoCNC
Temat: Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 774

Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam dwa pytania:
1. Chciałem sobie podmienić komputer (laptop) do obsługi frezarki. Korzystam z PIKOCNC w wersji 5.4. Na starym laptopie wszystko działa bez najmniejszego problemu. Po zainstalowaniu oprogramowania na nowym, po wprowadzeniu ustawień zgodnie z instrukcją, komputer łączy się z maszyną, ale nie mogę nic zrobić, ponieważ cały czas mam komunikat o tym, że jest wciśnięty wyłącznik bezpieczeństwa.
2. Drugie pytanie jest natury technicznej. Ja frezarkę używam głównie do frezowania ścieżek na płytkach pcb. Ponieważ płytki nie są idealne, do montażu stosuję taśmę dwustronną, powoduje to, że przy nawet niewielkiej wypukłości ścieżki i pola lutownicze są za wąskie. Teraz sedno. Czy jak zmapuję powierzchnię płytki to po uruchomieniu kodu sterującego maszyna uwzględni mi wypukłości.
Z góry dziękuję za propozycje rozwiązania tego problemu.
Pozdrawiam
Andrzej

Wróć do „Problem z podłączeniem do maszyny nowego komputera”