Pomysł całkiem spoko tylko czy wpłynęło to w jakiś sposób na jej sztywność, czy zauważyłeś jakaś poprawę w czymkolwiek ? I chyba prościej by by było kupić jakąś blachę po prostu większej grubości nawet gdzieś na zlomie i po prostu na niej postawić bo jednak to spawanie i kombinacji utrudniają życiescyt pisze: ↑23 sty 2022, 21:49Przedstawię modyfikację którą wykonałem do mini tokarki:
![]()
![]()
Zalałem profil stalowy 120x40x4 betonem z rozproszonym zbrojeniem, następnie przyspawałem odcinki płaskownika 120x8 do tego profilu w miejscach w których korpus tokarki będzie stał, a po spodniej stronie profilu w trzech miejscach, na końcach i po środku. Narzędziownia na frezarce obrobiła płasko równolegle odcinki płaskowników. Pokryłem tuszem stopy korpusu tokarki, odbiłem na obrobionych powierzchniach pospawanej części i okazało się, że przyleganie jest bardzo niezadowalające. Postanowiłem dotrzeć do siebie stopy tokarki z powierzchnią na którą mają leżeć. Na tych właśnie powierzchniach ręczną piłą elektryczną wykonałem siatkę rowków o szerokości około 2mm i odstępnie około 20mm. Dorobiłem pastę docierającą zgrubną z korundu i zacząłem docierać. Po pół godzinie docierania, wyczyściłem powierzchnie, przeskrobałem, obiłem na tusz. Uznałem, że jest dobrze wystarczająco, dorobiłem pasty docierającej drobnej, docierałem kolejne poł godziny, wyczyściłem powierzchnie i przykręciłem ze sobą.
Wniosek : Spawanie części do wylanego betonem profilu jest trudne, ponieważ bardzo szybko ciepło jest odprowadzane. Trzeba zdecydowanie podnieść prąd spawania nad standardowy i dać większą elektrodę.
Znaleziono 1 wynik
Wróć do „Ulepszenia mini lathe”
- 26 sty 2022, 20:04
- Forum: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki
- Temat: Ulepszenia mini lathe
- Odpowiedzi: 125
- Odsłony: 20911