Znaleziono 1 wynik

autor: Primoza2007
25 cze 2008, 22:00
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: jakie wpalenie - pomocy!!!
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3054

Pomimo że nigdy nie miałem do czynienia z plazmą mogę podsunąć rozwiązanie które stosuję się przy cięciu laserem :mrgreen:
By nie uszkadzać detalu zrób wpalenie w pewnej odległości od detalu i staraj się wjechać równolegle do konturu. Czyli jeśli masz jakiś ostry kształt wjedź po jego krawędzi. Jeśli masz same promienie wjedź i wyjedź łukiem. Przy tym jeśli wyjedziesz za szybko zostanie dzióbek który można zeszlifować jeśli za późno uszkodzisz detal. Wszystko zależy od średnicy strumienia (parametrów) Z czasem uda ci się to zjawisko wyeliminować odpowiednio dobierając wyjścia i wejścia w zależności od ustawień.

Najlepiej będzie jak zminimalizujesz wpalenia. Staraj się z jednego zew konturu przechodzić do następnego w innym detalu. Jeśli oczywiście jest taka możliwość :razz:

Wróć do „jakie wpalenie - pomocy!!!”