Znaleziono 2 wyniki

autor: malekin245
21 kwie 2021, 12:55
Forum: Autodesk Software (Autocad, Inventor etc)
Temat: Wielkość tekstu wymiarowego w Autocadzie Mechanicallu-jak zmienić
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5272

Re: Wielkość tekstu wymiarowego w Autocadzie Mechanicallu-jak zmienić

brandnew pisze:
20 kwie 2021, 23:35
pavyan pisze: lewym myszy zaznaczam wymiar (lub wymiary), klikam prawym myszy, wybieram "właściwości", i w otwartym dłuuugim oknie zmieniam wszystko co potrzeba (najczęściej właśnie wysokość cyfr/tekstu, ale i wartość, wielkość strzałki, kolory, albo np. dokładność podawania kąta itp.).

Z wymiarowaniem w cadzie jest prosto i trudno jednocześnie.
Pierwsze pytanie to czy szkic/rysunek będzie drukowany. - zakładam, że tak.
Drugie to czy będzie drukowany z karty model czy układ?
Kolejne to w jakiej skali jest model i w jakiej skali będzie drukowany?
Czy drukowany rysunek będzie w jednej skali, czy będą elementy w różnych skalach?
Doraźnie można zmieniać wymiary tak jak wyżej zacytowałem, ale to nie jest metoda na wymiarowanie całego rysunku.
Generalnie wymiarowanie wprowadza się korzystając ze stylów wymiarowych, a te konfiguruje się w edytorze stylów.
Sama edycja nie jest skomplikowana, ale trzeba wiedzieć do jakiego celu styl wymiarowania będzie zastosowany - stąd pytania powyżej. Żeby nie wyważać otwartych drzwi najlepiej skorzystać z tutoriali, których autorzy pokazują i omawiają co i jak zrobić by uzyskać pożądany efekt.
Będzie drukowany z karty model do pdf, skala musi być gdyż podnośnik ma 12 m wysokości, więc trzeba go kilkanaście razy zmniejszyć, tylko teraz jak zwiększyć te liczby wymiarowe bo w ogóle nie są widoczne, w załączniku jest to pokazane

Dodane 44 minuty 20 sekundy:
pavyan pisze:
20 kwie 2021, 21:04
W jakimś prehistorycznym autocadzie, lewym myszy zaznaczam wymiar (lub wymiary), klikam prawym myszy, wybieram "właściwości", i w otwartym dłuuugim oknie zmieniam wszystko co potrzeba (najczęściej właśnie wysokość cyfr/tekstu, ale i wartość, wielkość strzałki, kolory, albo np. dokładność podawania kąta itp.).
Wszystko mogę zmienić w elementach rysunku w ten sposób - czyli wchodząc we właściwości.
Przypuszczam że w nowych wersjach programu jest identycznie lub podobnie (bo jaki sens byłoby to zmieniać?) - ale pewny nie jestem. Bo mam wrażenie, że "programiarze" czasem robią dziwne zmiany w dobrych, "tradycyjnie" obsługiwanych programach.
Dzięki udało się!
autor: malekin245
20 kwie 2021, 14:22
Forum: Autodesk Software (Autocad, Inventor etc)
Temat: Wielkość tekstu wymiarowego w Autocadzie Mechanicallu-jak zmienić
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5272

Wielkość tekstu wymiarowego w Autocadzie Mechanicallu-jak zmienić

Mam problem, gdyż rysowałem szkic podnośnika który ma 12m wysokości i przy wymiarach liczby są strasznie małe w porównaniu do rysunku. Jak mogę zwiększyć rozmiar tekstu wymiarowego?

Wróć do „Wielkość tekstu wymiarowego w Autocadzie Mechanicallu-jak zmienić”