Znaleziono 3 wyniki

autor: allegro8228
29 lip 2020, 19:52
Forum: Ogólne Dyskusje o Hobby
Temat: Samochód elektryczny
Odpowiedzi: 830
Odsłony: 29296

Re: Samochód elektryczny

allegro8228 pisze:
29 lip 2020, 19:08
A według finalnie wygra akumulator, czy to na ogniwach czy superkondensatorach czy czymkolwiek innym. W połaczeniu z inteligentna siecią elektryczną bedzie swego rodzaju stabilizatorem energii na świecie.
Czas pokaże, natomiast jestem pewien, że w dużym stopniu wyprze układy hydrauliki siłowej, ponieważ zanieczyszczenia oleju, regulacja przepływu i wysokie ciśnienia w maszynach typu "prasa krawędziowa" co raz bardziej komplikuje ich budowę oraz użytkowanie, zresztą Safana E-Brakea 4m/200T użytkujemy już 10 rok i działa. Choć ona również miała błędy wieku prototypowego i musiała być poprawiana.

Dodane 8 minuty 37 sekundy:
Jako ciekawostkę odnośnie co nam pozostało po dawnych napędach prądu stałego, dodam że tuż za zachodnią granicą mamy prężnie działającą firmę budującą sterowniki do takich napędów, założoną zresztą przez dwóch Polaków :) https://automatykaonline.pl/Firmy/miControl-GmbH

Dodane 1 minuta 31 sekundy:
Niestety uczyli się tego w Niemczech.
autor: allegro8228
29 lip 2020, 19:08
Forum: Ogólne Dyskusje o Hobby
Temat: Samochód elektryczny
Odpowiedzi: 830
Odsłony: 29296

Re: Samochód elektryczny

Panowie nie ma tu co się przekomarzać, prawda jest taka że tego typu proste konstrukcje/silniki były już produkowane w latach 80~90 chociażby w Zakładach Doświadczalnych, a później wykorzystywane jako wózki pocztowe, do transportu wewnętrznego, itd. Z tego co udało mi się dowiedzieć od byłych pracowników, części typu silniki, prądnice, ładowarki były wysyłane nawet na eksport do USA, a tam montowane do wózków golfowych. Niestety wyżej wymienione zakłady zostały zreformowane i tej chwili można tam kupić kapcie, warzywa, odwiedzić fryzjera itp. Sprzęt na którym to wykonywali rozdysponował się, to samo dotyczy wiedzy/dokumentacji/doświadczenia. Mi udało się uratować, bodajże dwa napędy jeszcze w folii oraz zasilacz laboratoryjny. To tyle jeżeli chodzi o historię.
Odnośnie napędów DC problemy pozostały te same:
- zasilanie/akumulatory
- temperatura
- zasięg szczególnie zimą i nie na płaskim
Zmieniło się:
- sprawność ( i tu się kłaniają właśnie skrzynie biegów/gotowe mosty nowego typu ),
- akumulatory o mniejszej masie mogą dać więcej energii,
- hamowanie przeciwprądem i odzysk energii z hamowania,
- sterowanie i optymalizacja układów zasilania
I tego nic nie zmieni, wg. mnie to tylko chwilowe odgrzewanie kotleta, moda która zostanie wyparta przez ogniwa wodorowe. Niestety jeżeli chodzi o spuściznę po w/w zakładzie to nie ma nic, zero, więc skąd ci konstruktorzy mają mieć wiedzę/doświadzcenie? Skoro po poprzednich zakładach nie ma nic. I to jest w tym najsmutniejsze.
I jeszcze jedno podstawowe pojęcie PKMów "Na prototypach się nie zarabia" nie ma takiej opcji, nawet jeżeli części się zgodzą to budżet zrujnuje robocizna.
autor: allegro8228
29 lip 2020, 16:35
Forum: Ogólne Dyskusje o Hobby
Temat: Samochód elektryczny
Odpowiedzi: 830
Odsłony: 29296

Re: Samochód elektryczny

Tylko tyle nam pozostało, za to inwestor ze wschodu będzie miał już gotową montownię i pracowników za miskę ryżu, a przy dobrych wiatrach i dotacjach, to samochód będzie miał polską nazwę :).

Wróć do „Samochód elektryczny”