Znaleziono 3 wyniki

autor: bemf
21 wrz 2020, 16:33
Forum: Na luzie
Temat: Studia mechaniczne - literatura
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1115

Re: Studia mechaniczne - literatura

Ale mi nie chodzi o zaliczenia. Do zaliczeń to ja się będę uczył na wykładach, ćwiczeniach.. chcę mieć źródła szerszej wiedzy, jeśli aktualnie w pracy mam styczność ze stalą, to mogę poczytać o niej coś więcej niż tylko to co będzie na studiach. O drewnie mogę wiedzieć trochę mniej, bo nie mam z nim w pracy styczności, jeśli kiedyś się pojawi, to wtedy otworzę inną książkę i zgłębię następny temat. Pytam teraz, bo do studiów jeszcze parę dni a mi się nudzi..

Wiesz, łatwo jest znaleźć książki do fizyki czy matematyki, ale podstawy nauki o materiałach.. wpisywałem w Google - uwierz, ale ja nie mam o tym pojęcia więc nie wiem co wybrać nawet na podstawie spisu treści, liczyłem na czyjeś doświadczenie :)
autor: bemf
21 wrz 2020, 16:22
Forum: Na luzie
Temat: Studia mechaniczne - literatura
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1115

Re: Studia mechaniczne - literatura

Najpewniej rysunek techniczny będzie pojawiał się przez całe studia i później większość kariery więc raczej nie ma potrzeby, bym przerabiał na ten temat kilka książek, prawda? Tak dla nabycia podstaw, pozycja pt."Rysunek techniczny maszynowy" (Dobrzański) jest okej? Później w razie jakiejś potrzeby na bieżąco..

Do materiałów kompletnie nie wiem co wybrać - u mnie na uczelni jest inna zalecana literatura, na AGHu jest inna przy tym samym przedmiocie - nie wiem, proszę o pomoc.

Co do CNC - chcę nabyć podstawowe wiadomości dot.programowania oraz poznać dogłębniej (przynajmniej w teorii) działanie i budowę maszyny. Myślę, że do wakacji pozostanę w aktualnej firmie - tokarki Fanuc, później zapewne zmiana. Nie wiem czy jest sens aktualnie przerabiać cokolwiek dot.innego sterowania, zależy mi raczej na podstawach a następnie instrukcji maszyn, na których pracuję.
autor: bemf
21 wrz 2020, 11:41
Forum: Na luzie
Temat: Studia mechaniczne - literatura
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1115

Studia mechaniczne - literatura

Hej

Rozpoczynam studia mechaniczne i chciałbym się do nich dobrze przyłożyć. Sprawdziłem karty przedmiotów i zalecaną literaturę i myślę, że ciężko będzie przerobić wszystko co tam jest podane (studia zaoczne, równocześnie praca). W związku z tym, chciałbym zapytać, być może ktoś tutaj jest w stanie polecić mi jakąś fajną książkę do materiałów (same podstawy, wytrzymałość materiałów będzie na drugim roku) oraz do rysunku technicznego? Jeśli chodzi o materiały, wiem, że w pierwszym semestrze będę miał o metalowych, w drugim o niemetalowych.

Chodzi mi o nabycie samych podstaw, bo później w przyszłości - w zależności od tego gdzie będę pracował, określone technologie, materiały, i tak dalej, trzeba będzie douczać się na bieżąco, natomiast myślę, że przydadzą mi się jakieś podstawy, niekoniecznie tylko to, co będzie na studiach - zaoczne więc materiał będzie okrojony, to też zależy mi na jakichś fajnych podręcznikach.

Druga sprawa - pracuję jako operator CNC, jakieś 2 lata doświadczenia, niestety raczej guzikowy, drobne korekty w programie, offsetach, prosty produkt, produkcja masowa.. nic wielkiego - za sprawą studiów oraz kilku zaplanowanych kursów chciałbym to zmienić. Postanowiłem, że poszerzę swoją teoretyczną wiedzę o CNC i chciałem zapytać też o jedną - dwie książki dot.obrabiarek. Chciałbym je po prostu przerabiać w wolnym czasie i chodzi mi o jakąś książkę, która da mi fajne podstawy teoretyczne - pracuję na tokarkach ze sterowaniem Fanuc - mam do niej instrukcję, nie wiem jak do tego podejść, od razu przerobić właśnie tą instrukcję czy może lepiej byłoby pojąć bardziej ogólne wiadomości o obrabiarkach? Może np.najpierw książka "Obsługa i programowanie obrabiarek CNC" (W.Habrat) będzie fajna na start? A może jesteście w stanie zarekomendować coś innego?

Dzięki z góry i życzę miłego dnia!

Wróć do „Studia mechaniczne - literatura”