Znaleziono 2 wyniki

autor: patryksvd
07 sie 2020, 21:40
Forum: WARSZTAT
Temat: Podłączenie starej maszyny CNC do sieci
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1340

Re: Podłączenie starej maszyny CNC do sieci

Dziękuję Wam wszystkim za taką szybką reakcję :D

Dokładne zdjęcia wnętrza szafy mógłbym wykonać dopiero za dwa tygodnie. Niestety.
Mam kilka zdjęć, które wykonałem wcześniej ale sądzę, że nie wniosą nic nowego do tematu.

Zgadza się, że wiązka numer 1 dochodzi do zasilania po lewej stronie szafy elektrycznej i te wyprowadzenia tam mają oznaczenia R S T. Po podłączeniu tej wiązki mam normalnie zasilanie na sterowniku.

Pozostałe dwa przewody ciężko było mi prześledzić dokładnie ponieważ idą w głębi szafy elektrycznej zaplątane we wszystkie przewody jakie tylko były po drodze stąd tak mało informacji z mojej strony.

Wnioskuję, że dwie pozostałe wiązki to zasilanie silników osi i osobno wrzeciona?
Jestem trochę zaskoczony tym jak podłączona jest ta maszyna i myślałem, że taki laik jak ja sobie z tym poradzi szczególnie, że całkiem niedawno podłączałem Doosana DNM5700 i tam wystarczyło doprowadzić cztery przewody do szafy elektrycznej i problem był z głowy.
Zapomniałem dodać, że mowa jest o poziomej frezarce 3 osiowej.
Nie mam do maszyny żadnych dtr, a jedyne dwie tabliczki, których zdjęcia także załączam.

Pozdrawiam serdecznie.
autor: patryksvd
07 sie 2020, 19:15
Forum: WARSZTAT
Temat: Podłączenie starej maszyny CNC do sieci
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1340

Podłączenie starej maszyny CNC do sieci

Witam wszystkich!

Mam do podłączenia bardzo małą frezarkę cnc na sterowaniu Fanuc 6m.
Problem jest śmieszny - mianowicie nie potrafię jej podłączyć do zasilania.

Z szafy elektrycznej są wyprowadzone 3 wiązki przewodów:
1. Wiązka z opisanymi wyprowadzeniami U V W i uziemieniem. Przewód jest w takim ochronnym peszelu.
2. Wiązka z wyprowadzeniami U V W i uciętym przewodem uziemiającym. Ta wiązka jest bez żadnej dodatkowej ochrony. Dodatkowo jest na niej napisane markerem "OUT". (zdjęcia w załączniku "Wiazka 2" i "Wiazka 2- 2")
3. Wiązka z wyprowadzeniami U V R i przewodem uziemiającym. Ta wiązka, tak samo jak numer 2, nie jest w żadnej osłonie tylko zwykły przewód. Na tej jest napisane markerem "IN". (zdjęcie w załączniku "Wiazka 3")

Po podłączeniu wiązki numer 1 mogę włączyć pulpit i działa poprawnie. Wyświetla tylko błąd, że wrzeciono nie jest podłączone.
Próbuję podłączyć wiązek numer 3 do zasilania - żadnej różnicy na pulpicie, jednak słychać jak w maszynie zaczyna pracować taki duży transformator.
Po podłączeniu jeszcze wiązki numer 2 wywala bezpiecznik główny.

Czy ktoś spotkał się z podłączeniem tego typu? Jestem przekonany, że wiązka numer 1 jest podłączona poprawnie ponieważ jest podłączona do maszyny w klasyczny sposób czyli we wnętrzu szafy, na boku obudowy (zdjęcie w załączniku "Wiazka 1").
Co do dwóch kolejnych nie jestem przekonany. Nie spotkałem się, żeby maszynę (i to jeszcze takich niewielkich rozmiarów) trzeba podłączać aż trzema oddzielnymi przewodami siłowymi.

Na koniec dodam jeszcze, że mam informację od osoby, która kupiła tą maszynę, że ona działała prawidłowo.
Wiazka 3.jpg
Wiazka 2 -2.jpg
Wiazka 1.jpg
Wiazka 2.jpg

Wróć do „Podłączenie starej maszyny CNC do sieci”