Znaleziono 3 wyniki

autor: elektronockaut
03 cze 2021, 18:50
Forum: CNC podstawy
Temat: chytrý spínač
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 2208

Re: chytrý spínač

Kolego ja się już udzielał nie będę, ale sugeruję Ci żebyś poczytał o detekcji przez przejście ze wzmocnieniem, i jednoczesnym pomiarze pojemności. Nie kupisz takiego czegoś w markecie budowlanym, i z tego co widzę po Twoich wypowiedziach to sam sobie też tego nie zrobisz ;) Czujnik który zakupiłeś jest świetną bazą mechaniczną do takiego rozwiązania. Tolerancja i powtarzalność do mikronów. Nie ma nic wspólnego z wieszaniem kabelka na narzędziu i nie jest to rozwiązanie amatorskie a wręcz bardzo profesjonalne. Sprzedałem takie urządzenie 2 lata temu za 3 tys złotych firmie która produkuje profesjonalne formy do wtryskarek. Baw się dobrze a ja już nie będę pisał nie w temacie ;)

W ogóle widzę że taki tu ruch na forum i chęć jakiejkolwiek współpracy że już nie będę się odzywał. Jak nie piszę o jakimś GBRL, arduino albo innym gotowym podanym na tacy rozwiązaniu z którym poradzi sobie 7-latek to nie usłyszę żadnej konstruktywnej, pomocnej wypowiedzi.
Pozdrawiam!
autor: elektronockaut
03 cze 2021, 18:17
Forum: CNC podstawy
Temat: chytrý spínač
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 2208

Re: chytrý spínač

"zrobić detekcję przez przejście elektryczne" i jednoczesny pomiar pojemności...
Jak chcesz...
Możesz pomyśleć by usprawnić to co masz i dołożyć np jakieś sprężyny.
Powtarzalność samych mikrowyłączników jest znikoma więc moim zdaniem sam w sobie czujnik ma małą rację bytu.
Dołożenie czujników indukcyjnych to też bezsens. Czujniki mają opóźnienia bo w środku jest zwykła elektronika. Opóźnienia te są różne i bardzo zależą w którym takcie mikroprocesora w czujniku przyłożysz badany materiał.
autor: elektronockaut
03 cze 2021, 16:59
Forum: CNC podstawy
Temat: chytrý spínač
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 2208

Re: chytrý spínač

Ja chyba bym bardziej pomyślał o dodaniu jakichś sprężyn, a nie odłączaniu przekaźnikiem czujnika od maszyny na czas gdy jest nie potrzebny. Czujniki indukcyjne odpadają - czasy reakcji czujników indukcyjnych są różne, i zmieniają się też z czasem użytkowania czujnika.

Jeszcze jeden pomysł.
Wywalić pierwszy mikroswitch, i zamiast niego zrobić detekcję przez przejście elektryczne, tyle że ze wzmacniaczem i odpowiednim wzmocnieniem. W między czasie pomiaru przejścia można jeszcze zrobić pomiar pojemności czujnika. W ten sposób można uzyskać dokładność wręcz do mikronów. Robiłem już taki czujnik dla pewnej firmy produkującej formy do pras.

Wróć do „chytrý spínač”