Znaleziono 1 wynik

autor: pei15
16 kwie 2019, 21:47
Forum: Wycinarka Wodna / Water Jet
Temat: Oprogramowanie CAM/CAD do przecinarki Flow T11 sinumerik
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 985

Oprogramowanie CAM/CAD do przecinarki Flow T11 sinumerik

Cześć,

Trochę przypadkowo wszedłem w posiadanie przecinarki wodnej flow t11-2000, stół 4x2m, pompa wzmacniaczowa 50KM. Sterowanie to sinumerik 810D, simatic S7-300, napęd simodrive 611. To dość stary model - 2002 rok, konstrukcja bramowa.

Maszynę mam już prawie zamontowaną, została praktycznie tylko kalibracja i muszę jeszcze uruchomić system czyszczenia wanny.

Jak, ze jestem raczej niedoświadczony w obsłudze takiej maszyny cnc, mam pytanie dotyczące oprogramowania.
Dodatkowym problemem jest to, że w komputerze jest do wyboru tylko język niemiecki/włoski - brak angielskiego (maszyna sprowadzona z Włoch).
W dużej części waterjetów jest odpowiednie oprogramowanie do generowania ścieżek, baza materiałów, dobór prędkości do materiału i jego grubości. W zestawie z maszyną nie ma żadnego oprogramowania CAM/CAD, więc rozumiem, że wszystko trzeba programować w sinumeriku?
Czy jest możliwe, żeby była tam wgrana jakaś baza materiałów itp.? Czy trzeba korzystać z zewnętrznych źródeł - tabele itp.? Jak w takim razie dobiera się np. prędkość posuwu czy inne parametry?

Chciałbym kupić jakieś oprogramowanie cam/cad - myślałem nad igemsem, flowmaster, sigmanest, autodesk fusion 360, czy może ktoś polecić, który program będzie się nadawał do tego typu waterjeta?

Wróć do „Oprogramowanie CAM/CAD do przecinarki Flow T11 sinumerik”