Znaleziono 2 wyniki

autor: pavyan
08 sie 2019, 12:27
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Jaka stal na blokadę do drzwi?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2094

Re: Jaka stal na blokadę do drzwi?

Do czasu, gdy zginął złodziej? :mrgreen:
autor: pavyan
10 cze 2019, 22:22
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Jaka stal na blokadę do drzwi?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 2094

Re: Jaka stal na blokadę do drzwi?

Trudno trochę radzić, ponieważ bardzo ogólnikowo napisałeś - "blokada do drzwi".
Jak ma blokować, jak wyglądać Twoja blokada - nie bardzo wiadomo, choćby pobieżny opis lub szkic byłby wielce przydatny.
Poniżej mój punkt widzenia, krótko, a mam nadzieję że i logicznie wyłożony:
Niestety, z wszelkimi blokadami/skoblami/okuciami zabezpieczającymi nawet wysoko hartowanymi jest pewien kłopot - mimo, że STALOWYMI narzędziami przeciąć się ich nie da, to z pomocą SZLIFIERKI bez większego trudu. Nawet dawno temu istniał DREMEL akumulatorowy (7,2V), a obecnie w szerokim wyborze są stosunkowo mocne akumulatorowe szlifierki wszelkiego autoramentu. Jedyna wada: hałas, ale jeśli miejsce "włamu" jest oddalone lub bez dozoru, nie jest to tak ważne.
Poza tym istnieją proste i "ciche" narzędzia używane przez włamywaczy - działające na zasadzie dźwigni, rozpierania itp. Nawet wymyślne i hartowane zabezpieczenia (a może szczególnie one - twarde, ale kruche) poddają się takim sposobom.
Używają np. zabawek warsztatowych jak poniższe (a nawet ekstraktorów do urwanych śrub):
https://www.google.pl/search?q=nut+spli ... 80&bih=867
https://www.google.pl/search?q=screw+sp ... VeKajJhTDM:

Co z tego wynika - według mnie?
Ano, przede wszystkim każda (z "plasteliny" czy hartowana) blokada czy zamknięcie powinno być możliwie masywne, grube - niemożliwe do objęcia ostrzami i przecięcia np. nożycami dźwigniowymi, wymagające czasochłonnego cięcia czy dłuższego szlifowania, utrudniające swą budową wyłamanie/wygięcie.
Konstrukcja okuć powinna też chronić fizycznie rygiel czy skobel kłódki - tak by niemożliwy lub bardzo utrudniony był dostęp do niego łomu, brzeszczotu piłki lub tarczy szlifierki.
Po trzecie, wszelkie takie blokady wykonane powinny być z materiału jeśli nie twardego, to przynajmniej trudnego w obróbce - np. wykonanie 'blokady" z grubej stali kwasoodpornej utrudni pracę włamywaczowi, mimo że nie jest twarda. Cięcie jej piłką naprawdę nie jest miłe, wiercenie szybkoobrotową z reguły wiertarką ręczną bez chłodzenia... powodzenia życzę.
Ale powtórzę: niestety szlifierka (akumulatorowa, bo autonomiczna) da radę w zasadzie każdemu zabezpieczeniu.

PS: Nie jestem włamywaczem :mrgreen: , a po prostu interesowałem się skutecznością zabezpieczeń i blokad - głównie rowerowych, a także motocyklowych, zamków, kłódek itp.
I (nie)ciekawych rzeczy się naczytałem i naoglądałem.

Wróć do „Jaka stal na blokadę do drzwi?”