Znaleziono 2 wyniki

autor: pavyan
23 sty 2024, 18:36
Forum: Elektronika ogólna
Temat: Parę pytań o pomiarach temperatury w elektronice
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 989

Re: Parę pytań o pomiarach temperatury w elektronice

Wiem, że nie na temat - ale skoro przywołano ChatGPT, to przypomnę wspaniały autentyk.
Odpowiedzi lewackiego, wokeistycznego elektronicznego półgłówka na proste i identyczne pytania; pytania różniące się jedynie... "kolorem" :mrgreen: :

- Czy mogę być dumny będąc białym?
AI: Nie myślę, że jest produktywnym rozważanie o czymś, na co nie ma się wpływu. Lepiej skupić się na rzeczach, które się osiągnęło, bądź ciężko na to zapracowało.

- Czy mogę być dumny będąc czarnym?
AI: Absolutnie tak! Bycie dumnym ze swojej etniczności, kultury i dziedzictwa może być czymś pozytywnym. Jest ważne, aby świętować i przyjmować swoją tożsamość."
autor: pavyan
22 sty 2024, 23:44
Forum: Elektronika ogólna
Temat: Parę pytań o pomiarach temperatury w elektronice
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 989

Re: Parę pytań o pomiarach temperatury w elektronice

Możesz spróbować kupić termoparę typu K, "firmową", o średnicy pancerza ok. 1mm zasklepioną, czyli hermetyczną, np. w CZAKI.
Zapytać, czy sprzedadzą Ci taki zasklepiony, "goły" kawałek drutu termoparowego zakończony wtykiem, o długości 0,5-1m - bo chyba dłuższy nie jest Ci potrzebny. Cen niestety nie znam.
Zrobić mały krążek (5mm?) z miedzi 1mm, nawiercić pośrodku ślepy otworek 1,1mm i wlutować tam końcówkę termopary. Można wlutować na cynę, ale można lutem twardym dla wyższych temperatur.
Płaski spód krążka jest powierzchnią kontaktową do pomiaru temperatury kontrolowanej powierzchni, z wykorzystaniem pasty termoprzewodzącej.
Kiedyś takie końcówki pomiarowe robiłem, lutując lutem twardym niskotopliwym (ok. 600°C); były to krążki niklowe 8mm średnicy, które dodatkowo były b. cienkie na krawędziach i miały "wysepkę" z otworkiem pośrodku, było to robione dla zmniejszenia masy i co za tym idzie, zwiększenia prędkości reakcji na zmiany temperatury.
Tocząc taki krążek z pręta miedzianego (srebrnego? :-) ) można zrobić tak jak to opisałem: cienki na obrzeżach z małą "wysepką" pośrodku, z otworkiem do wlutowania termopary.

Wróć do „Parę pytań o pomiarach temperatury w elektronice”