Znaleziono 2 wyniki

autor: pavyan
17 cze 2019, 13:29
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Połączenie spawane uchwytu montażowego
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1342

Re: Połączenie spawane uchwytu montażowego

Eee, myślę że przy 150-200szt/miesiąc wzrost kosztów "bezpieczniejszego" pakowania detali będzie - w ciągu nawet dłuższego czasu - niższy od kosztów zakupu n.p. spawarki, spawania i dodatkowych czynności "wykończeniowych".
Choć, należy ocenić czy spawarka TIG nie przyda się ogólnie w warsztacie - ja w ciemno zawołam, że TAK! :mrgreen:

Grubsza blacha też oczywiście jest dobrym wyjściem, ale nie wiemy czy wymiary detalu mogą być zmienione?
autor: pavyan
17 cze 2019, 08:36
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Połączenie spawane uchwytu montażowego
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1342

Re: Połączenie spawane uchwytu montażowego

A ja widzę najprostsze i najtańsze rozwiązanie - pod warunkiem, że to TYLKO kurier i jego niefrasobliwość jest problemem, a dotychczasowe rozwiązanie mocowania dwóch elementów składowych uchwytu miało wystarczającą wytrzymałość podczas normalnej pracy i klient nie miał żadnych zastrzeżeń co do jakości tego połączenia.
Mianowicie, trzeba zapakować detale w sposób wykluczający ich uszkodzenie podczas transportu - myślę, że to żadna trudność :D
Drugi wewnętrzny sztywny karton, styropian, "bąbelki", skuteczna separacja detali wewnątrz paczki - jest wiele sposobów.

Ostatecznie... drewniana skrzyneczka :wink:

PS: Po punktowym spawaniu TIG (dwa punkty na skraju i trzy pomiędzy nimi, razem 5) ściągnie blachę podstawy w lekkie "V" - skoro to miękka blacha, wystarczy delikatne prostowanie. Można w 10 minut dobrać dwie blaszane podkładki o odpowiedniej grubości, by małej prasce (lub nawet młotkiem, ale po zegarmistrzowsku :D ) wyprostować detal.
Można nawet wyfrezować w pół godziny płytkie "korytko" pod praskę, by być bardzo koszernym i w bardzo powtarzalny sposób wykonać prostowanie kolejnych detali.

Wróć do „Połączenie spawane uchwytu montażowego”