Znaleziono 2 wyniki

autor: Tomasz_29
05 cze 2018, 20:33
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: zwichrowana sklejka - wycinanie, a soczewka?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1275

Re: zwichrowana sklejka - wycinanie, a soczewka?

LTofik pisze:Tniesz 6mm soczewka 2 cale?


Tak, czasami nawet zdarzyło mi się ciąć 10mm i też daje rade, co prawda z prędkością żółwia, ale do przodu :)
Z tym czasem cięcia przy 2,5" myślę, że rzeczywisty czas będzie podobny jak przy 2", a to z tego względu, że teraz obniżam prędkość właśnie ze względu na nierówności sklejki żeby ją "dopaliło" przy zmianie ogniskowej, a przy bardziej efektywnym promieniu, myślę że czas może być nawet ciut lepszy, ale to zobaczymy - w każdym razie dzięki za potwierdzenie.

Co do patentu na cięcie pogiętej sklejki - ja dotychczas wypróbowałem "chwycenie ściskami po boku stołu", magnesy neodymowe, patent aby wyciąg dociągał sklejkę do plastra miodu.... Wszystkie te sposoby poprawiają stan rzeczy ale, mają swoje wady i efekt nie zawsze jest zamierzony. Teraz jeszcze będę próbował sezonować sklejkę, która do mnie przychodzi...
Z ciekawości - znasz jakiś lepszy sposób, czy jeden z powyższych? :) Oczywiście jeśli możesz powiedzieć.
autor: Tomasz_29
05 cze 2018, 18:43
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: zwichrowana sklejka - wycinanie, a soczewka?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 1275

zwichrowana sklejka - wycinanie, a soczewka?

Witam,
posiadam ploter laserowy co2 80W chińczyk o polu roboczym 70x50. Coraz częściej muszę wycinać maksymalne elementy z powierzchni roboczej, co niestety jest utrudnione z uwagi na wygięcia sklejki - gdzieniegdzie nie dopala. Sklejkę brałem już z różnych źródeł, ale zawsze jest mniej lub bardziej wygięta na takiej powierzchni.

Tnę głównie grubości 3-6mm (suchotrwała, brzozowa), posiadam soczewkę 2"... i tak się zastanawiam czy gdybym zmienił soczewkę na 2,5" (a może i 3", chociaż bardziej 2,5, żeby jednocześnie dało się grawerować w miarę przyzwoicie) i wydłużył ogniskową, to czy miałoby to pozytywny wpływ na docinanie delikatnie wygiętych formatek?
Tak sobie myślę, że odchylenia będą te same, ale zakres "skupienia wiązki" większy, więc chyba powinno być lepiej.... tylko czy zauważalnie, czy pomijalnie i nie warto się w to pchać? Jak myślicie, przerabiał ktoś temat?

A tak swoją drogą - powiedzcie mi jak tnie się całe arkusze powiedzmy 140 x 120cm... przecież takie duże to dopiero są zwichrowane... są jakieś sposoby, które można byłoby przenieść do ploterów o małym polu roboczym?

Z góry dzięki za pomoc i podpowiedź.
Pozdrawiam

Wróć do „zwichrowana sklejka - wycinanie, a soczewka?”