Znaleziono 1 wynik

autor: Wiktor57
17 kwie 2019, 10:16
Forum: Na luzie
Temat: Własna firma
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 2863

Re: Własna firma

IMPULS3 pisze: bartuss1 pisze:
Własna firma jest dobnra pod warunkiem ze uslugi przezen wykonywane bedą miały ciagłość na wiele lat, powiedzmy przynajmniej 50,Chyba nie te czasy. 50 lat to kosmos. Przewidzieć co będzie za 5 lat to już wyzwanie.

Ale tak jest prawie w każdej dziedzinie. Takie mamy czasy. 30 lat temu by otworzyć warsztat samochodowy wystarczyło mieć stodołę, parę narzędzi i trochę umiejętności mechanicznych. Teraz trzeba zainwestować minimum kilkaset tysięcy, spełnić mnóstwo wymogów formalnych i mieć umiejętności dużo większe niż wtedy. W handlu wystarczyło mieć mały sklepik a żyło się w miarę dostatnio. Teraz trzeba mieć market albo sieć sklepów. W rolnictwie kiedyś wystarczyło 20ha. Teraz 100ha jest mało. Jeżeli mamy produkt, usługę, itp która na chwilę dzisiejszą przynosi spore dochody, musimy się liczyć z tym, że w pewnym momencie to się może skończyć, bo np zniknie popyt, wykończy nas konkurencja, wzrosną koszty i przestanie się to opłacać, itp. Prowadząc działalność czasami trzeba większą wagę przywiązywać do tej otoczki handlowo - biznesowo - marketingowej niż do spraw technicznych. Obserwować rynek i pewne procesy wyprzedzać, dostosowywać działalność do rynku a jeżeli trzeba to coś kończyć i zaczynać coś innego. Największe pieniądze robią często ludzie, którzy wcale nie są bardzo dobrymi fachowcami w swojej dziedzinie ale za to mają żyłkę biznesową. Myślę, że dla nas techników trudność prowadzenia działalności polega na tym, że często skupiamy się bardziej na tym jak zrobić niż na tym jak najwięcej zarobić.
IMPULS3 pisze:Z resztą spora część ludzi jak ma się uzerać na własnym podwórku to woli pójść do kogoś pracować i ma wywalone na wszystko.
Jeżeli w Polsce będzie malało bezrobocie i będą rosły płace to ten proces będzie się nasilał.

Wróć do „Własna firma”