Znaleziono 2 wyniki

autor: TopSolutionPL
01 wrz 2020, 10:22
Forum: Obróbka drewna
Temat: jaki program dla stolarzy, meblarzy?
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 15060

Re: jaki program dla stolarzy, meblarzy?

kubus838 pisze:
20 sie 2020, 17:30
I już zaczyna się bełkot handlowy. Co może być potrzebne do produkcji mebli? Przecież to jest jasne jak słońce i można śmiało przygotować ofertę cenową. A jeżeli handlowiec w ten sposób odpowiada na zapytanie klienta i chce poznać jego "realne potrzeby" to raczej wiarygodny nie jest. A tym bardziej, że wypowiada się w temacie programu dla stolarzy.

A tak na marginesie to każdy CAD/CAM w tej chwili jest modułowy i posiada plaginy z różnymi rozwiązaniami. A co do bibliotek produktów to każdy pracujący w danym oprogramowaniu nie będzie miał problemu z narysowaniem elementów składowych a co za tym idzie całych szafek i zestawów meblowych. A z tymi bibliotekami jest tak, że i tak trzeba je skalować - to nie ikea, że produkuje się po parę tysięcy mebli z tej samej serii i szuka dla nich klientów. Takie zakłady stolarskie robią meble pod zamówienie a więc z bibliotek nic im się nie przyda.
robert
Nie jest to bełkot handlowy, tylko rzetelne podejście do tematu. Oczywiście jeśli ktoś szuka programu tylko do projektowania to nie ma problemu żeby taką wycenę otrzymał od ręki. Często pojawiają się inne tematy jak np. rozkrój, etykiety, kontrola produkcji, generowanie programów na CNC, dodatkowe aplikacje typu eksport z excela itp. Prosty przykład firma posiada maszynę 5osiową więc po takiej rozmowie handlowiec powinien zaproponować CAD + CAM5x. Na miejscu okazuje się, że detale które firma wykonuje w obecnej produkcji nie wymagają CAM5x tylko CAM 2,5D co znacząco obniża cenę pakietu. Po to są tego typu spotkania żeby dograć takie istotne szczegóły, zrobić rzetelną wycenę, pokazać przede wszystkim w jaki sposób program działa żeby potencjalny nabywca miał pełną świadomość jakie narzędzie dostaje
corano pisze:
26 sie 2020, 22:36
w skrócie - mój osobisty przekaz dla małych firm jest taki.. darujcie se top solid
Czy można jakieś konkretne argumenty?
autor: TopSolutionPL
20 sie 2020, 15:21
Forum: Obróbka drewna
Temat: jaki program dla stolarzy, meblarzy?
Odpowiedzi: 47
Odsłony: 15060

Re: jaki program dla stolarzy, meblarzy?

kubus838 pisze:
18 sie 2020, 15:56
oprawcafotografii pisze:
18 sie 2020, 14:43
Jak zwykle cena tajne / poufne.
q
Tu masz racje - klient cenę się dowie z faktury. Ale zwróć uwagę, że wszyscy "zapraszają do kontaktu". A nikt oficjalnie nie zaproponowała, że pojedzie przygotuje jakąś prostą bryłę tym programem i na frezarce klienta pozwoli to wyfrezować.
A to Cie nie zdziwiło?

robert
My zawsze proponujemy prezentację u klienta, czy to w formie video czy na żywo w programie jeśli jest taka konieczność + generowanie programów na CNC. W taki sposób najlepiej można ocenić realne potrzeby klienta, a co do braku cen to wynika to z tego, że oprogramowania w większości są modułowe, jeden moduł często wynika z drugiego i jeśli ktoś realnie myśli o zakupie oprogramowania i robi rzetelne rozeznanie na rynku to jest w stanie te 2godziny poświęcić na prezentację rozwiązania i dopasowania do niego oferty.

Wróć do „jaki program dla stolarzy, meblarzy?”