Znaleziono 3 wyniki

autor: jasiu...
03 paź 2018, 18:21
Forum: WARSZTAT
Temat: Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1921

Re: Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie

orion32 pisze:
03 paź 2018, 16:34
Natomiast przy przedmiotach cienkich i jednocześnie długich jest niezastąpiona.
Nie do końca. Czasem może pomóc podtrzymka. Taka zwyczajna, z wylewanymi stopem łożyskowym końcówkami. Faktycznie pręty szlifowane robi się na bezkłówkach, ale to robota seryjna. Jeśli nie masz bezkłówki, możesz pomóc sobie podtrzymką. Bo przy długim wałku istotne będzie też podanie i odebranie materiału, żeby nie wyszedł banan.

Moim zdaniem, jeśli gościu chce mieć szlifierkę do uniwersalnych zastosować, niech poszuka narzędziówki (da się wałki szlifować z kłów), albo kłowej. Bezkłówka się nie zwróci, jeśli roboty na nią nie ma.
autor: jasiu...
03 paź 2018, 14:47
Forum: WARSZTAT
Temat: Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1921

Re: Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie

Wiem, że można szlifować, umiem to robić, ale bezkłówka służy głównie do tego, żeby z jednej strony podawać wałki nieszlifowane, a z drugiej strony żeby spadały z wymiarem, po szlifowaniu. O w ten sposób: i robisz po ustawieniu tych wałeczków tysiuncpińcet na zmianę.

Chodzi o czas ustawienia bezkłówki. Czasem trzeba poeksperymentować z kątem pomiędzy tarczami, żeby nie wciągało za szybko, albo żeby nie blokowało się. Znam pracę na bezkłówce, dlatego się odezwałem.
autor: jasiu...
03 paź 2018, 09:52
Forum: WARSZTAT
Temat: Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1921

Re: Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie

Kup sobie ciężarówkę wywrotkę. No bo jeśli w pobliżu zaczną budować autostradę, to coś zarobisz, jak dorwiesz się do zlecenia. W ten sposób można rozwiązać twoje problemy z nadmiarem gotówki i wolnego miejsca w hali.

Pomyśl, jeśli umiesz myśleć. Bezkłówka używana jest właściwie tylko w robocie seryjnej. Jeśli masz do przeszlifowania kilka sztuk, taniej wyjdzie na kłowej (nakiełki można później odciąć, jak przeszkadzają). A jak nie, dasz komuś zarobić, a ty sobie doliczysz 5 procent za pośrednictwo. Masz seryjną robotę? Zaraz zaraz, to muszą być gładkie wałeczki. Na bezkłówce nie szlifuje się wałków wielostopniowych, średnica musi być jedna. Mam nadzieję, że wiesz, co na tej maszynie możesz zrobić. Jeszcze raz pytam, znajdziesz robotę?

Może chciałbyś produkować wypychacze do form? Tylko po co szlifować, jak wielu robi je z szlifowanego pręta. Choćby ze srebrzanki. To może kołki walcowe? Ewentualnie jakieś inne kołki prowadzące? Nieduże, bo na bezkłówce nie wyszlifujesz słupów do wykrojnika. Tym bardziej, że tam często dwie ściernice. Jedna po której chodzi część wykrojnika, a druga, z innym pasowaniem, osadzona w podstawie.

No słucham? Jakieś tematy, z których wygryzłbyś dotychczasowych producentów, a może i chińczyków, w których bezkłówka może się przydać?

Kawał wielkiego grzmota, któremu trudno znaleźć zastosowanie. Powierzchnia na hali, do tego szlifierz musisz mieć (co zrobisz, jak dziadźko zacznie mieć kłopoty ze zdrowiem, albo umrze)? No i komu odsprzedasz? Takiemu, jak ty, co to będzie się zastanawiał, co można na niej robić?

Mówię ci, kup sobie ciężarówkę wywrotkę. Postawisz przed domem i będzie przynajmniej widać że masz. A jak nie, to spychacz. Robota na niego trafi się (zimą możesz gminę odśnieżać) szybciej, niż na bezkłówkę.

Nie mam racji? To co, zdaniem was, na bezkłówce można obecnie szlifować, żeby się opłaciło?

Wróć do „Szlifierka bezkłowa - porada przy zakupie”