Pomiędzy nakrętkę, a korpus wkładasz po prostu taki zespół: http://www.cksbearing.com/showprod.asp? ... listid=113
To takie prościutkie łożysko wahliwe, spełniające rolę podkładki, tak żeby nakrętka zawsze przenosiła siłę pełnym obwodem, nie będzie zginania.
I narysuj poprawnie śrubę. Gdzie jest gwint (w części wkręcanej do podłoża i w miejscu nakrętki), a gdzie gwintu nie ma (może być przewężenie) - tam gdzie śruba przechodzi przez otwór w korpusie. W jaki sposób tę śrubę wkręcisz w podłoże? No to narysuj!
Kiedyś uczono co rysować, teraz dzieciom (przepraszam, nie napiszę studentom) podoba się poznawanie "jak" rysować (linie, kreskowanie). a "co" i "po co" stało się dla nich mniej ważne. To kardynalny błąd!
Znaleziono 2 wyniki
- 11 lut 2018, 09:14
- Forum: Na luzie
- Temat: Bezdradność
- Odpowiedzi: 79
- Odsłony: 2404
- 10 lut 2018, 19:56
- Forum: Na luzie
- Temat: Bezdradność
- Odpowiedzi: 79
- Odsłony: 2404
Re: Bezdradność
No dobra, trzeba zastosować pływającą podkładkę, wówczas śruba będzie przenosić tylko naprężenia rozciągające. Czyli w podkładce masz zagłębienie w postaci promienia, jak tu: https://cdn3.volusion.com/ztlcx.nufyn/v ... 1446194350 a w nakrętce promień na płaszczyźnie stykającej się z podkładką, tak żeby przy zginaniu nastąpiło ewentualnie przemieszczenie się podkładki, a nakrętka (stykające się powierzchnie kuliste) cały czas pracowała całym obwodem, nie jedną stroną, w którą się zgina. Druga możliwość, to przegub na śrubie. Jeszcze jedno, w betonie to się raczej stosuje takie śruby: http://www.ernstthomas.de/produkte/steinschrauben/
Aha, te śruby do betonu masz w normie DIN 529.
Aha, te śruby do betonu masz w normie DIN 529.