Trochę poprzeglądałem dokumentację tej karty sterującej i jest możliwość sterowania, o którym mówisz i to zarówno w otwartej jak i w zamkniętej pętli sterującej, sygnał sterujący to +/-10V, więc nie jest źle. Na upartego można z Simodrive'a zrobić "ordynarny falownik".
suj pisze:wtedy mógł byś to podłączyć do jakiegokolwiek sterowania NC wypluwającego z siebie na ten przykład +/- 10V jako zadaną prędkość i mającego w sobie możliwość zamknięcia pętli pozycyjnej (wejścia enkoderowe). Mógł by by to być czy to Mach czy LinuxCNC z odpowiednim sprzętem (są jakieś moduły łączone via Ethernet do Macha czy karty do LinuxCNC mające wyjścia +/-10 V i wejścia enkoderowe).
Widzę to w taki sam sposób, nawet z pominięciem FMa 357 i CPU S7-315, czyli podłączenie napędów bezpośrednio do jakiegoś systemu sterowania z wyjściami +/-10V i wejściami enkoderowymi, tylko pytanie brzmi - Gdzie można znaleźć takie moduły? Na stronie sponsora czytałem, że CSMIO ma sześć wejść enkoderowych:
EBMiA pisze:Ponadto, CSMIO-IP-A posiada wiele różnorodnych portów cyfrowych i analogowych, z możliwością dalszej rozbudowy poprzez zastosowanie modułów rozszerzających. I tak, w standardowym wyposażeniu mamy 24 wejścia cyfrowe, 16 wyjść cyfrowych, 4 wejścia analogowe, 2 wyjścia analogowe 0-10V, 6 wyjść analogowych +/-10V oraz sześć wejść enkoderowych.
Patrząc jednak na jego front panel nie widzę nigdzie wejść enkoderowych. Chyba, że wejścia te są w jakimś module dołączanym do tego CSMIO. Cena samego CSMIO w wersji IP-A nie zachęca zbytnio użytkowników nieprofesjonalnych, więc może dałoby się to ugryźć za trochę mniejsze pieniądze.
Pozdrawiam.