Znaleziono 2 wyniki

autor: cromachine
31 paź 2017, 22:08
Forum: Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate
Temat: Pękające paski
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3800

kolec7 pisze:Cromachine - nie wydaje Ci się, że autor wątku przez ostatnie dziesięć lat już jakoś poradził sobie z tym problem bez Twojej rady?
Cholera masz rację nie spojrzałem na datę.


Pozdrawiam Sebastian
autor: cromachine
31 paź 2017, 21:34
Forum: Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate
Temat: Pękające paski
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3800

Re: Pękające paski

tomik77 pisze:Mam problem z pękającymi paskami zębatymi w maszynie do gwintowania. Maszyma posiada silnik elektryczny napędzający 18 wrzecion jednym długim paskiem zębatym (3750 mm) o podziałce T5. Musiałem zastosować taką małą podziałkę ze względu na odległość wrzecion 32 mm i co za tym idzie koła żebate są średnicy 25 mm. Pasek jest poliuretanowy z kordem kevlarowym i ma szerokość 25 mm. W takiej długośći nie udało mi sie znaleść paska jednolitego i posiada on łączenie. Zamówiłem już paski bez łaczenia ale czas oczekiwania wynosi 7 tygodni. Co można jeszcze zrobić aby paski nie pękały?
Najprościej byłoby tak jak kolega pisze zwiększyć srednice kół ale pewnie masz ciasno, zamawiałem kiedyś pasy zgrzewane przez włochów i były liche, jeśli ci pękaja na zgrzewie to bez końcowe powinny wytrzymać nie wiem jakie pasy stosujesz ale np.GT mają prawie 2 krotnie wyższą siłę zrywającą.
Teraz zauważyłem że piszesz podziałka T więc pewnie to zwykłe pasy, problem tylko że jeśli miałbyś przejść na pas GT to musiałbyś wymienić zębatki po profil zęba jest okrągły.

Pozdrawiam Sebastian

Wróć do „Pękające paski”