Znaleziono 5 wyników

autor: Proth777
09 kwie 2017, 22:44
Forum: Obróbka metali
Temat: Początki, porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1194

Dzięki bardzo za pomoc. Ostatecznie aby wykonać projekt musiałem dokonać pewnych założeń(co do rysunku). Co do frezowania to frezować będę na wskrość. Dalej uznałem że uchwyt czteroszczękowy na wstępie. Podobnie jak Panowie mi podpowiedzieli no i mocowanie oraz samo toczenie. Trochę mi się rozjaśniło. Zastanawiam się teraz nad doborem narzędzi. I mam może głupie pytanie ale patrząc na każde filmiki jakie spotykam na internecie to nie ma tam tego co chciałbym znaleźć, tak samo z odpowiedzią w google. Otóż chodzi mi o kształt płytki i toczone promienie. Jak to jest z toczeniem promieni, czy w tym przypadku płytka musi być okrągła? Czy da się to zrobić standardowo C? Te "najprostsze" pytania niestety zabierają mi najwięcej czasu :/
autor: Proth777
07 kwie 2017, 21:35
Forum: Obróbka metali
Temat: Początki, porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1194

Znaczy najbardziej mi zależy na temacie dotyczącym mocowania przedmiotu na tokarce, i skrawaniu tego "prostokąta" . Z tego co się orientuję to nie można zamocować po odlewaniu tego elementu ponieważ po odlaniu występują niedoskonałości powierzchni( tak uważa prowadzący) i należy je obrobić a kolejno umocować np. w uchwycie 3szczękowym. Dlatego się zastanawiam z ilu maszyn i z ilu narzędzi musiałbym korzystać aby wykonać element. Co do podejścia, odkrycia co jest do czego to szczerze nie mam pojęcia, rozmyślałem wiele opcji korpus, pokrywa... w sumie dlatego też stworzyłem ten model 3D.. żeby przemyśleć zastosowanie tego elementu ale to jak dziecko we mgle. Gdybym miał jeszcze jeden rzut może byłoby łatwiej. Rozumiem co Pan ma na myśli, ale też nie wiem czy na tym etapie jest to konieczne. Ostatecznie prowadzący zaakceptował daną chropowatość na całości elementu i nie dostałem żadnych dodatkowych uwag. Nad wieloma rzeczami się zastanawiałem i szukałem odpowiedzi ale na tą chwilę to co napisałem sprawia mi największą trudność, a reszty odpowiedzi jeszcze nie znalazłem i ciężko je znaleźć niestety(być może źle szukam). Jeśli znajdę te odpowiedzi na pewno będę doskonalił ten projekt. Mój pierwszy tego typu, wiem że i tak czeka mnie mnóstwo pracy.
autor: Proth777
07 kwie 2017, 19:29
Forum: Obróbka metali
Temat: Początki, porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1194

Yhym, rozumiem. Pierwszy raz mam z tym styczność. Ostatecznie dobrałem wymiary(bo miałem dobrać swoje). Więc w zasadzie dalej zastanawiam się nad pierwszymi pytaniami dotyczącymi już samej obróbki. Z danego rysunku postarałem się zrobić model 3D już po obróbce i wygląda on mniej więcej tak.. oraz dobrane wymiary.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Edit. domyślam się że przy wytaczaniu ciężko będzie otrzymać kąt 90st. przy krawędziach więc można przyjąć że jest tam pewne zaokrąglenie.
autor: Proth777
07 kwie 2017, 16:07
Forum: Obróbka metali
Temat: Początki, porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1194

Rozumiem. Czyli da się wykonać ten element na gotowo jako odlew? Bo uznałem że przerywane linie na rysunku to efekt po obróbce. Chciałem frezować tylko część, która pozwoli mi zamocować element na tokarce. (bo podobno po wykonaniu odlewu nie mogę zamocować od razu na tokarce ze względu na nierówności powierzchnii) Wymiar 120 mam przyjęty jako fi . Taki rysunek otrzymałem. wymiar 104 też nie jest fi więc ten rzut nie jest wystarczający.
autor: Proth777
07 kwie 2017, 14:25
Forum: Obróbka metali
Temat: Początki, porada
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1194

Początki, porada

Witam,
Jako nowicjusz rozmyślam nad projektem, który mam wykonać. Nie mam wiedzy praktycznej. Mogę tylko rozmyślać jak to wykonać. Myślałem żeby prawą część tego elementu wyfrezować a następnie zamontować w tym miejscu na tokarce i toczyć wzdłużnie oraz wytoczyć lewą stronę(wgłąb). Czy da się to wykonać prościej? I czy w przypadku żeliwa wystarczy w tym przykładzie wykonać to jednym przejściem? Już wykańczająco? Czytałem różną literaturę ale nie miałem okazji czytać o obróbce podobnego elementu niestety.
Obrazek

Wróć do „Początki, porada”