Znaleziono 2 wyniki

autor: strikexp
06 sty 2018, 16:26
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Szlifierka do płaszczyzn.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 6518

Re: Szlifierka do płaszczyzn.

jasiu... pisze:
05 sty 2018, 18:59
Chodzi mi, że musisz stół szybko rozpędzić, przejechać pod tarczą, a później zahamować i znów rozpędzić w drugim kierunku. Ile energii na to stracisz, jak będziesz silnikiem hamował.
W samochodach elektrycznych każde hamowanie powoduje ładowanie kondensatorów/akumulatorów. Tutaj wystarczą kondensatory bo energia będzie niewielka.
Wystarczy układ przełączający zasilanie/ładowanie i już mamy z silnika hamulec elektromagnetyczny.

Zresztą nie wiem po co się rozwodzić nad zużytym prądem. Przecież to szlifierka amatorska, i tak wyjdzie ułamek tego co zlecenie szlifowania na zewnątrz.
Jak sam zainteresowany napisał, skupmy się na mechanice a nie tym jaki rodzaj napędu zastosować bo to nie wpływa istotnie na osiągi szlifierki amatorskiej.
autor: strikexp
04 sty 2018, 22:38
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: Szlifierka do płaszczyzn.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 6518

Re: Szlifierka do płaszczyzn.

Też mi chodzi szlifierka do płaszczyzn po głowie, ale to droga maszyna żeby kupić.
A jakby tak dać zwykłe prowadnice liniowe na wspornikach to zdałoby egzamin?

Ogólnie problem ścierniwa rozwiązać bardzo łatwo. W przemysłowych maszynach z tego co widziałem szlifuje się na mokro żeby nie pyliło. A cały stół krzyżowy czy jak tam się to nazywa, jest pewnego rodzaju wanną z której nic nie kapie.
Wystarczy dospawać z blachy wannę na górnej części stołu i maszyna nie będzie się uszkadzać. Cały problem polega na dokładności samego stołu...
Z posuwem też nei widzę problemu. Wystarczy prosty program do Arduino, dwa krokowce ze sterownikami (nawet takimi za 25zł) i czujniki krańcowe.

Wróć do „Szlifierka do płaszczyzn.”