Znaleziono 2 wyniki

autor: strikexp
23 wrz 2017, 22:54
Forum: WARSZTAT
Temat: Najsztywniejsze aluminium 3mm ? najsztywniejsza stal ?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1829

Petroholic pisze: Klocek dalej leży ale jest za mały na to :) Poza tym stwierdzenie "wcale nie trudny w obróbce" skąd wziąłeś?
Ktoś, może Ty, pisał że da się toczyć tytan tylko rozgrzewa się do czerwoności. Więc nie jest wcale trudny w obróbce.
Trudne materiały to takie których nie da się obrabiać skrawaniem lub wymagają narzędzi za astronomiczne kwoty.
Tak tylko stwierdziłem że pewnie dałbyś radę wyciąć takie coś z blachy tytanowej za rozsądne pieniądze. A jednak tytanowa deskorolka to coś bajeranckiego, w USA sprzedają takie bajery tytanowe po astronomicznych cenach...
autor: strikexp
23 wrz 2017, 15:30
Forum: WARSZTAT
Temat: Najsztywniejsze aluminium 3mm ? najsztywniejsza stal ?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 1829

Najtaniej to Cię wyniesie pewnie wypalenie na laserze itp szybka obróbka. Jeśli ma to być deskorolka elektryczna to możesz zastosować dwie warstwy. Pierwsza całościowa a druga z wgłębieniami pod elektronikę.
Co do aluminium, to nie stosuje się go. Właściwie zawsze stosuje się stopy aluminium z których niektóre mają wytrzymałość zbliżoną do stali konstrukcyjnej. Możesz sobie policzyć ugięcie z tzw obliczania "ugięcia belki" jak masz czas i chęci. Tylko pozostaje jeszcze kwestia stałych odkształceń.

Nie chcę żebyś robił sobie zbyt duże nadzieje. Ale jeden kolega z forum sprzedawał i obrabiał ostatnio stopy tytanu ze złomu. Materiał wytrzymały, lekki i wcale nie taki trudny w obróbce.
Możesz poszukać w dziale giełda i zapytać czy będzie miał w przyszłości blachę, bo obecnie został mu chyba tylko jeden ogromny klocek za 400zł.

Wróć do „Najsztywniejsze aluminium 3mm ? najsztywniejsza stal ?”