Znaleziono 2 wyniki

autor: poStaremu
28 sie 2019, 13:53
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Imadło/ścisk prostokątny spawalniczy
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 3424

Re: Imadło/ścisk prostokątny spawalniczy

Raaw pole magnetyczne kątowników wpływa na pole łuku przez co można mieć wrażenie że łuk "tańczy" pomocne może być użycie słabszego kątownika albo nie spawanie w jego pobliżu, w mag/mig nie jest to aż tak odczuwalne jak w tigu gdzie łuk jest wyjątkowo stabilny aczkolwiek ja używam ich tylko do spawów punktowych.

Roman musisz jeszcze wziąć poprawkę na jedną rzecz, w materiale który nie może się odkształcić przy spawanie powstają naprężenia zależne od tego jak wysokim prądem spawałeś, jak długo wprowadzałeś ciepło oraz od rozmiaru spoiny. Czasami lepiej pozwolić się odkształcić i lekko skorygować na prasie, młotem czy w jeszcze inny sposób niż narażać się na pęknięcia.
autor: poStaremu
27 sie 2019, 21:37
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Imadło/ścisk prostokątny spawalniczy
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 3424

Re: Imadło/ścisk prostokątny spawalniczy

Kolega raaw wyczerpał temat, imadło ma teoretycznie ułatwić nam pracę a w efekcie jest dość problematyczne przy ustawianiu, szczególnie jeśli łączymy długie profile - trzeba to robić albo na równym stole albo używać podkładek, jeśli ciut za mocno skręcisz imadło podniesie ci detal co również delikatnie wqrwia. No i bierz poprawkę na piłę, bo czy na pewno tnie 45stopni i czy taśma opada idealnie w pionie?
Osobiście używam kątowników magnetycznych (mimo, że mam imadła) ale nie do łapanie kąta 90stopni bo I TAK UCIEKNIE ale do licowania ze sobą profili, łapie punktowo w narożnikach, kolejno ustawiam przekątną później znowu spawy punktowe i dopiero spawam docelowo. To jest moja metoda co nie znaczy, że jest idealna, przerabiałem już różne sposoby i ten sprawdza się najlepiej.

Zienek za***isty ten magnesik co wrzuciłeś, zamawiam : )

Wróć do „Imadło/ścisk prostokątny spawalniczy”