Znaleziono 1 wynik

autor: METALLEN
15 kwie 2017, 07:37
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Spawanie nierdzewki półautomatem
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 65880

pitz pisze:Witam, właśnie czytam ten temat i się zastanawiam co do diaska u mnie jest nie tak.
Spawam właśnie rury z kołnieżami (wywijkami) migiem bester 1801(podłączony do siły) gaz mam argon.
Prąd ustawiony na 2, posuw ok 3 -3,5. Spawanie połączeń czołowych jeszcze jakoś idzie ale musze długo spawać w jednym miejscu aż dosłownie coś "skapnie". Końcówki to mi idą jak woda a praktycznie co przejadę kawałek to psikam sprayem, a one potrafią się do połowy przetopić. Pachwinowe spawy to w ogóle totalna porażka tak jakby do jednego elementu się przyklei a do drugiego nie chce :/ (dokładnie te same elementy co przy spawaniu czołowym)

Spawając TIG-iem stal nierdzewną biegunowość jest odwrócona tzn. (-) na uchwycie a (+) na materiale spawanym. Posiadam na zapasie BESTER 1700s i po odkręceniu osłony pod podajnikiem drutu jest możliwość zamiany przewodów (+) i (-). Gdy spawasz prądem stałym i masz (+) na uchwycie to ~70% temperatury jest na tzw. elektrodzie a ~30% na materiale spawanym, odwracając bieguny zmieniasz różnicę. Spawając AC prądem przemiennym różnice temperatur procentowo się wyrównują 50/50% i wtedy powinno używać się w TIG-u twardszych elektord wolframowych.

[ Dodano: 2017-04-15, 07:42 ]
sebol68 pisze:ja mam inny problem .
Z zamiłowania jestem "majsterklepką" i musze pospawać taka małą konstrukcję skaładająca się z stali 304 oraz z 1.4016. Będę to spawał migiem bestera. Jaki drut do tego dobrac aby było jak najmniej odprysków?
Ja bym użył 308 LSi. A na odpryski użyj preparatów typu Silspaw lub pochodnych, jak ktos wspomniał można użyć taśmy aluminiowej tylko że później czyszczenie z kleju zostaje.

Wróć do „Spawanie nierdzewki półautomatem”