Znaleziono 2 wyniki

autor: ChipKiler
24 maja 2018, 18:40
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Prośba o pomoc
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1644

Re: Prośba o pomoc

Oś Z jest osadzona na osi X to rozwiązanie z drukarek 3D do super precyzji oś x i y powinny być stołem a oś Z tylko ruch góra dół. Pozdrawiam !.
autor: ChipKiler
04 sty 2017, 13:47
Forum: Frezarka - konstrukcja metalowa
Temat: Prośba o pomoc
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1644

w budowie cnc jestem zielony, jednak w kwestii materiałów ich wytrzymałości konstrukcji metod spawania, ich elastyczności i obliczeń giętkości mogę Ci pomóc.

aby zbudować zwykłą malutką precyzyjną do granic możliwości domowych konstrukcję ze zwykłej stali dostępnej w składach budowlanych jej waga przekroczy 400kg a to bzdura jakaś wystarczy ją zbudować w kluczowych elementach konstrukcyjnych ze stali wysoko węglowej a waga spadnie o 250kg. problemem może być spawanie rożnych stopów stali ale na to też są sposoby.

Migomat i specjalny drut wysokowęglowy łączy to doskonale.
buduję od dwóch lat małą frezarkę ze stali najtańszej, ale za darmo gdyż są to odpadki ze stalowych konstrukcji domów (moja praca), problem powstał już przy wnoszeniu pustego kadłubka na pierwsze piętro, zwykła stal się wygina i odkształca aby temu zaradzić dobiera się odpowiednich kształtów i grubości profile to z kolei nabija nie zmiernie wagę.

Konstrukcja aluminiowa jest mniej podatna na zmiany temperatur niż stalowa, ale jeśli maszyna nie będzie zmuszana do pracy w przedziałach temperatur od -15 do +40 czyli będzie stała w pomieszczeniu gdzie średnia temp jest 25 a skoki temperatury nie większe niż +- 10 stopni lepsza będzie stal mieszana niż aluminium.

aluminium i tak musi zostać użyte do budowy CNC lecz raczej nie w jej konstrukcji.

jeśli chcesz mojej rady napisz mi jakie siły max oddziałują na element tnący lub frezujący nie istotne, oraz schemat konstrukcyjny poglądowy wystarczy gdyż zostanie totalnie zmodyfikowany. Lub okaże się świetny a moja pomoc zbędna.

Pozdrawiam !

Wróć do „Prośba o pomoc”