Z taką obróbką powierzchni jest ten problem, że są małe szanse, że Ci ktoś doradzi. Jak to w Polsce bywa - firmy się ogłaszają, że robią albo sprzedają wszystko czego klient sobie zażyczy, ale jeśli zaczniesz drążyć temat i chcesz coś naprawdę konkretnego na swoje potrzeby, to od razu jest problem - bo tego nie mamy, bo tego nie robimy, nie sprzedajemy, nikt o to nie pytał itd. Pozostaje albo kombinowanie we własnym zakresie (tj. budowa urządzenia, próbowane różnych materiałów ściernych itd.) albo kupienie czegoś drogiego, zaprojektowanego specjalnie do tego celu.
Jest kilka rodzajów materiałów ściernych (piasek, elektrokorund, kulki szklane, karborund itd.), dodatkowo występujące w różnych gradacjach. Samych kulek szklanych jest z 10 gradacji. Firmy usługowo zrobią Ci tak jak robią, czyli używają materiału w danym rozmiarze i koniec. Często nawet nie wiesz jakim. Koszt ciężki do przewidzenia. Wykańczam tak detale o małej twardości małą kulką, więc kulki mogą być w obiegu zamkniętym używane kilkukrotnie i nic im się nie dzieje. Jak zaczniesz używać większych kulek to zdzierania tej powłoki hutniczej to albo nic to nie da, albo jakiś efekt będzie, ale kulki mogą się rozbijać, przez co użyjesz je raz, może dwa. 25kg kosztuje ok. 100 zł z wysyłką i to jest worek mniejszy od worka z cementem.
Tak kabinę rozwalisz śrutem, ona ma szybę z plexi + szybę szklaną. Na logikę do usunięcia tej powierzchni potrzeba bardzo dużej energii, a te kabiny są z lakierowanej blachy 0,6 albo 1mm.
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „śrutowanie, piaskowanie a może inna metoda?”
- 08 kwie 2018, 10:19
- Forum: Obróbka metali
- Temat: śrutowanie, piaskowanie a może inna metoda?
- Odpowiedzi: 25
- Odsłony: 3102
- 08 kwie 2018, 08:42
- Forum: Obróbka metali
- Temat: śrutowanie, piaskowanie a może inna metoda?
- Odpowiedzi: 25
- Odsłony: 3102
Re: śrutowanie, piaskowanie a może inna metoda?
2:20
Pomysł masz dobry, tylko jego realizacja będzie bardzo droga. Obstawiam, że tak z 10x droższa niż chciałbyś na to wydać. Za kilka tysięcy to można kupić taką kabinę do szkiełkowania jak ze zdjęcia + kompresor o wydajności 320l/min (200l zbiornik) + jakiś osprzęt do tego typu filtr, kulki itd. Ja tego używam do detali z metali kolorowych, które są czyste, żeby nadać im tylko odpowiednią powierzchnię.