Znaleziono 2 wyniki

autor: FTW
16 paź 2020, 09:46
Forum: Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)
Temat: Naprężenia skręcające przy korbie rowerowej
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 2809

Re: Naprężenia skręcające przy korbie rowerowej

Forum rowerowe to jest bardzo złe miejsce na temat technicznych dyskusji. Nigdy nie zrozumiem sensu odchudzania rowera o 100g czy 200g wożąc 1-5-10-15 kg nadwagi na sobie ;) Większość ludzi generalnie bez technicznej wiedzy lub mając ją tylko pobieżną będzie prowadzić dyskusje na temat lekkich dętek w oponach i takie tam. Ja rozumiem poziom zawodniczy, wyścigi i te sprawy, tam się liczy wszystko, ale to jest ułamek z całości. A do tego na tym poziomie dysponują sprzętem, żeby ewentualnie korzyści zmierzyć.

Tutaj z kolei masz ludzi od spraw technicznych - inżynierów, technologów itd.

Przejrzyj to co jest faktycznie w sklepie, tak jak pisałem nie siedzę w temacie rowerów, ale wiem, że jest wybór jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne połączenia korba suport.

https://bikehunter.pl/rodzaje-suportow- ... -poradnik/ (jest jakiś błąd z cerytfikatem, ale link działa).

A butów się nie montuje na rzemień, Shimano stosuje coś takiego jak system SPD do wpinania się specjalnym butem w specjalne pedały. Tego akurat używam, dużo lepiej mi się jeździ niż normalnie. I na tym da się ciągnąć pedały w górę.

Biorąc pod uwagę Twój komentarz o rzemieniu... naprawdę polecam zapoznać się z ofertą tego co jest w sklepach, ewentualnie poczytać jakieś poradniki rowerowe...
autor: FTW
14 paź 2020, 17:14
Forum: Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)
Temat: Naprężenia skręcające przy korbie rowerowej
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 2809

Re: Naprężenia skręcające przy korbie rowerowej

Moim zdaniem masz pewne braki odnośnie oferty handlowej, kwadrat to już archaiczne wręcz rozwiązanie. Rowerzysta ze mnie marny, ale u siebie od paru lat mam coś takiego jak Octalink. Naprawdę jest multum rozwiązań. Większość elementów da się kupić osobno.

A ten moment to nie jest przypadkiem względem osi wałka? Kwadrat psuje się nie przez ukręcenie wałka, tylko przez obrobienie jego krawędzi. A te krawędzie nie znajdują się w osi tylko są nieco oddalone. Prędzej doprowadzisz do sytuacji, że zerwiesz połączenie ramienia z wałkiem, a nie ukręcisz wałek.

Dlatego Octalink ma 8 takich wpustów, coś jak wielowypust i ma większą średnicę/rozmiar niż kwadrat. Suport u mnie jest zresztą pusty w środku, co też o czymś świadczy.

Tak wygląda Octalink i jest pusty w środku.
https://www.renehersecycles.com/isis-bottom-brackets/

Wydaje mi się, że nie jesteś nawet blisko realnych wartości, tj. masz tam jakieś wyniki, ale one nie mają odniesienia do rzeczywistego stanu.
Część siły (masy) jest przenoszona przecież przez łożysko na ramę roweru.

Kwadrat w środku to często był z plasteliny robiony patrząc jak się obrabiał :D

Wróć do „Naprężenia skręcające przy korbie rowerowej”