Po zatrzymaniu zapamietujemy linie . Zakladam ze zatrzymanie nastapilo w lini z posuwem roboczym . Sprawdzamy czy w tej lini jest podana wartosc posuwu , jesli nie to dopisujemy odpowiedni .
Startujemy :
Posow szybki i roboczy zmniejszamy na zera zeby nam maszyna nie wyskoczyla do przodu

Startujemy program od poczatku .Puszczamy poczatkowe linie gdzie znajduja sie funkcje przygotowawcze .U mnie to sa 3 pierwsze linie .
Nastepnie skaczemy do lini gdze jest wybierane narzedzie z korekcja , przepuszcamy ja . Po niej przewaznie jest linia z najazdem przed material ja tez wykonujemy .
Nastepnie skaczemy do lini na ktorej przerwalismy i jazda

Musimy sie upewnic ze mazyna ma podana wartosc posuwu lub wartosc jest podana w najblizszej lini z G1 . Jezeli miejsce w programie do ktorego skaczemy jest cyklem , to musimy skoczyc do lini z cyklem wykonac te linie a dopiero potem poszukac miejsca z pozycja na ktorej skonczylismy .
Jesli puszczamy frezarke to roznica jest taka ze tam wybieranie narzedzia , wczytanie korekcj srednicy i dlugosci narzedzia przewaznie znajduja sie w osobnych liniach . I wlasnie te linie musimy odnalesc i wykonac .Dopiero wtedy mozna skoczyc do miejsca gdzie sie przerwalo .
Jeszcze raz powtazam to nie jest opis dla laika . Trzeba wiedziec co sie robi i co zrobi maszyna . Ktos kto nie umie okreslic na podstawie lini kodu w jakim kierunku przemiesci sie suport niepowinien bawic sie w ten sposob .
Mozna tez w trakcie puszczania maszyny za pomoca funkcji "blok po bloku" poprawianie programu na zywo . Tak ze po skoku do lini w ktorej przerwano okaze sie ze brakuje np wartosci posowu mozna go dopisac bez ponownego uruchamiania programu . Wystarczy przejsc do trybu edycji poprawic i wrocic .