Znaleziono 1 wynik

autor: minipc
10 wrz 2018, 09:24
Forum: Obróbka plastyczna
Temat: Budowa Elektrycznej Prasy Krawedziowej
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2329

Re: Budowa Elektrycznej Prasy Krawedziowej

Witaj,
denhen89 pisze:
09 wrz 2018, 20:15
Pytam bo dziwię się że niema takich projektów DIY. Może to z powodu braku oprogramowanie jak przykładowo linuxcnc, tylko ze do pras?
Sterowanie jest jednym z najtrudniejszych elementów takiego projektu. Posiadam prasę elektryczną LVD Dyna Press, sterownik autorski firmy oparty na specjalnie przygotowanej dystrybucji Linux. Już na samym początku, kiedy wprowadzasz narzędzia do bazy jest wiele zmiennych. Od podstawowych takich jak promień stempla i jego wysokość, szerokości rowka i całej matrycy kończąc na kątach i współczynniku szlifowania wielopromieniowego matrycy. Wszystkie te wartości są uwzględniane przez sterownik podczas obliczania rozwinięcia blachy. A to dopiero początek. Podczas tworzenia programu na dany detal masz kolejne wartości, które trzeba brać pod uwagę. Pozycja zderzaka w osi X i osi Y, siła nacisku, długość gięcia, długość półki, retrakcja, czas trzymania pod obciążeniem, czas czekania (aby zdarzyć wyjąć dłuższy detal przed kolejnym ustawieniem zderzaka). Wszystko to ma wpływ na prawidłowy wymiar po gięciu. A żeby było jeszcze ciekawiej podczas gięcia chciałbyś przecież wprowadzać korektę kąta długości dla każdego etapu. Te wartości także są zapisywane. Nic dziwnego, że nikt nie udostępnia oprogramowania.
denhen89 pisze: Zależy mi na precyzji ale nie na czasie bo była by to tylko mała produkcja za którą się napewno żadna firma z prasami weźmie i stąd ten pomysł na budowę takiej prasy. Stemple/matryce można kupić i resztę czesci ale największy problem będzie z oprogramowaniem.
Jeśli to mała produkcja to zobacz wątek, w którym opisywałem modyfikację giętarki ręcznej Bernardo z dołożonym zderzakiem sterowanym CNC.

zaginarka-bernardo-moja-modyfikacja-zde ... 92659.html

Ewentualnie wyszukaj sobie na popularnym portalu aukcję numer 7537318681 i masz gotowe rozwiązanie.

Możesz też podesłać na priv co chcesz giąć i mogę Ci wycenić.

Wróć do „Budowa Elektrycznej Prasy Krawedziowej”